Genel

Sevgililer Günü

Sevgililer Günü

Sevgililer Günü

Sevgililer günü. Ah sevgililer günü. Süpriz hediyeler, mum ışığında yemekler, kalpli balonlar, pırlanta yüzükler, fönlü saçlar, lekesiz, ütülü gömlekler günü. En ışıltılı sevgililer günü makyajı, en havalı sevgililer günü programı, dergilerin özel sevgililer günü ekleri.  Muhteşem partiler, süpriz sanatçılar, aşk dolu şarkılar, el ele, göz göze geçirilecek eşsiz bir gece..

Ve tabii ki kırmızı güller. Elinde bir demet kırmızı gül ile sevgilisini bekleyen centilmen beyler. Sevgilisinden çiçek alıp mutlulukla gülümseyen şık hanımlar. Teşekkürler, ricalar, kapı açmalar, sandalye çekmeler, iltifatlar, manalı bakışmalar, buram buram romantizm..

Evlilik teklifini o güne saklayanlar, düğün tarihini o güne alanlar, o gün doğum yapanlar, doğum günü o gün olanlar, o gün nişanlananlar, o gün ilk kez yemeğe çıkacak olanlar. Ne heyecanlılar..

Sokaklarda “abim, şu güzel ablamın hatrına al bi tane gül, hadi be abim be” diye ısrar eden sümüklü esmer çocuklar. Kalpli balonlardan kalp yapıp satan müthiş yaratıcı beyinler. Kampanyalar, çekilişler, bir alana bir bedavalar. Ah ne güzel indirimler..

Kuaförlerin, esnafın, sanatçının bayramı sevgililer günü.. Olmazsa olmaz çilekler, çikolatalar, ayıcıklar, seni seviyorumlar..

Sizin için anlamı olsa da olmasa da dünyada milyonlarca insan öpüşe koklaşa kutluyor sevgililer gününü. Üzerine şiirler, şarkılar, filmler yazılıyor, yapılıyor. Hala..

Şahsi fikrim, üç günlük dünya da özel olan her gün şölen gibi kutlanmalı. Özel hissetmek için her gün değerlendirilmeli. Karşındakine değer verdiğini göstermek için güzel bahaneler bunlar..

Bu sene bize daha bir sevgililer günü. Bu sene evde iki yaşında bir cadı ile sevgililer günü. Bu sene daha çoğalmış, daha bütünleşmiş, daha güçlü bir sevgililer günü. Ve daha duygusal..

Eve gelirken bir değil iki demet gül almalı erkek kişi. İki yerine üç mum olmalı masada. Üç kere seni seviyorum denilecek ve fazladan iki ballı yanak öpülecek. Ve bence o da anlayacak sevgililer günü olduğunu..

Anlamlı günleriniz, değer verenleriniz, seveniniz bol olsun.

Sevgililer gününüz kutlu olsun.

Zoi

Fotoğraf: http://www.howgodprovides.com alıntıdır

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çıkışta Olanlar

To Top