Duyurular

1 Kitap 1000 Etkinlik Projesi’nin Amacı Nedir?

1 Kitap 1000 Etkinlik Projesi nedir, ne amaçla kurulmuştur kendileri anlatıyor:

Proje lise öğrencilerine yöneliktir ancak tüm yaş gruplarına uygulanabilir. Zira her yaş grubundan ortaklarımızla hiçbir sorun yaşamadan rahatlıkla yürütmekteyiz projemizi.

Projenin amacı, öğrencilerin okudukları kitaplar üzerinden farklı etkinlikler yapmaları, hatta farklı sanat dallarına evrilmeleri temeline dayanıyor, öğrencilerimize kitap okutmayı sevdirmenin yanında, sonuç değil, süreç odaklı bir çalışmayla, süreçte merak, araştırma, iş birlikli çalışma, planlı olma, yaratıcılık, iş ve çalışma ahlakı gibi kazanımlar elde etmek.

Kitap bu noktada bizim aracımız olacak, zaten okumayı iyi bir insan olmak için istemiyor muyuz?

Okudukları kitaplar üzerinden çeşitli etkinlikler gerçekleştirecekler, gezi gözlem araştırma yapacaklar. Sonuçları uluslararası bir portalda paylaşacaklar, arkadaşlarına, isterlerse velilerine de sunacaklar. Yaratıcı bireyler yetiştirmenin yanı sıra, okuduğundan bir ürün elde etme, okuduğu metni iyi değerlendirerek okumasını sağlamak, başka alanlara evrilmesine aracı olmak bu alanlarda çalışabilmek için bilgi edinme yollarını bulmak, araştırma yapmayı öğrenmek.

İş birliği içinde çalışmayı öğrenmek ki bizce etik değerleri verme noktasında bu çok önemli, çalışırken emek verirken adil olma, eşitliğe önem verme arkadaşının emeğine saygı, sorumluluk alma, sorumluluğu paylaşma gibi beceriler elde ederken, çalışmalarını gerçekleştirebilmek için WEB 2.0 araçlarını kullanma, yeni metotları öğrenme, yeni bir çalışma için yeni bir öğrenme gerçekleştirme, örneğin belgesel çekmeyi planladıysa belgesel nasıl çekilir sorusuna cevap arama ve bulma gibi, ayrıca daha önce belki de kendisinin bile farkında olmadığı yeteneklerini keşfetme kısaca öğrenciye  kendini keşfetme olanakları sunma gibi çok yönlü amaçları var.

birkitapbinetkinlik

facebook: birkitapbinetkinlik

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çıkışta Olanlar

To Top