Duyurular

2. Otizm Festivali 14 Mayıs’ta Gerçekleşiyor

Otizm Nedir? Otizm, yaşamın ilk üç yılı içinde ortaya çıkan ve yaşam boyu devam eden, sosyal etkileşim, sözel ve sözel olmayan iletişimde problemler, tekrarlayıcı davranış ve kısıtlı ilgi alanları ile kendini gösteren, karmaşık gelişimsel bir bozukluktur.

Otizm erken evrede basit belirtileri dikkate alındığında kolayca teşhis edilebilir ve bebeklere uygulanacak iyi bir rehabilitasyon programı ile etkileri önemli oranda azaltılabilir.

Gebelik döneminde folikasit katkısı kullanmak otizmin gelişme riskini önemli oranda azaltmaktadır. Günümüzde her 110 çocuktan birini etkilediği bilinen ve pek çok ailenin hayatının altüst olmasına yol açan bu bozukluğun, yirminci yüzyılın ortalarına kadar bir adı bile yoktu.

Giderek yaygınlaşan otizme dikkat çekmek için, etkinlikler ve duyurular da 2017 yılında artıyor. 17 Mayıs’ta Göztepe’de ikincisi gerçekleşecek olan Otizm Festivali, İstek Semiha Şakir Okullarında yapılacak. Festivali düzenleyenler ise İstanbul Güneş Leo Kulübü. 2. Otizm Festivali, 14 Mayıs’ta saat 12.00-17.00 arasında gerçekleşiyor, tanıtım video’sunu izleyebilirsiniz.

İstanbul Güneş Leo Kulübü: instagram

Yorumlar için tıklayın

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çıkışta Olanlar

Yukarı