Eğlence

31 Ocak Ay Tutulması, Mavi, Kanlı ve Süper Ayı Bize Neler Getirecek

Tutulmalar, o sene meydana gelecek olan olayların genel kalitesini anlamamız açısından önemli. Ayrıca kadersel gelişmelere işaret ediyorlar. Tutulmaların etki süresi, tutulmanın kaç dakika sürdüğü ve nitelik bakımından hangi burçlar üzerinde olduğu ile ilgilidir. Ama genel olarak tutulmalar, en güçlü etkilerini tutulmanın gerçekleştiği gün itibarıyla (+/-1 ay) içinde ortaya koyarlar.

Kısacası bu tutulmanın etkisi Şubat ayının sonuna kadar sürecek; hatta azalarak olsa da Ağustos ayına kadar etkilerini hissettirecek, olayın işaretlerini çokça deneyimleyeceğiz.

Ay, Dünya’ya çok çok yakın olacağı için bu tutulma bir Süper Tutulma olacak.

Kanlı Tutulma olmasının sebebi ise; Tam Ay Tutulmaları sırasında küçük bir ışık kırılması oyunundan dolayı, Ay’ın çevresinde kırmızı bir hare beliriyor olmasıdır.

Mavi olmasının sebebi ise, aynı ay içerisinde ikinci Dolunay’ı yaşıyor olmamızdan kaynaklanıyor.

Ay tutulması genel olarak Dolunay temalarını, yani şunları içerir:

Güneş; eril enerji, baba, otorite figürleri, erkekler, yönetim şekilleri, özgüven, saygınlık, aristokratlar, yaşam enerjisi, irade ve gücü sembolize eder.

Ay; anne, anne ile olan bağ, beslenme, duygular, ev içi olaylar, anılar, sezgiler, dişi enerji, aile bağlarını sembolize eder.

Ay tutulması sırasında bu iki enerji Dolunay’da olduğu gibi karşı karşıya gelir; ancak bu sefer büyük bir hesaplaşma, çekişme ve bir kopuş yaşanır.

Ocak ayındaki Ay Tutulması, Aslan burcunda gerçekleşiyor ancak Yengeç temaları da hakim, yani bu burcun etkilerini de göreceğiz. Tutulma, bize kendimize bakmamız konusunda uyarılarda bulunuyor. Hatta sağlığımıza daha çok dikkat çekmemiz gerektiğini hatırlatıyor. Ayrıca önümüzdeki yılda kendimize duyacağımız saygı hakkında bize işaretler gönderiyor ve kendimize nasıl baktığımızla ilgilenmemiz için de mükemmel bir zaman yaratıyor.

2017, stres ve kaygılarla boğuşanlar için bir meydan okuma yılıydı. 2018 ise bazı değişiklikler yapmak için harika bir zaman dilimi.

Bu yıl bir yoga eğitimine başlamak, çeşitli yaralanmalar için akupunktur tedavisine katılmak ya da bir danışmandan destek almak için çok uygun. Ayrıca aldığımız enerji sayesinde kendimizi destekleyebileceğiz.

Ocak ayındaki Dolunay çok güçlü. Dolayısıyla dikkat etmeye ihtiyaç duyduğumuz şeyleri, açık ve net bir şekilde görebileceğiz.

Yolumuza çıkan işaretler ne olursa olsun onlara güvenmemiz ve duygularımızı açıkça görüp, onları izlememiz gerekiyor.

Bu Dolunay, gelecek zamanlarda olacaklara hazırlanmamız için bize rehber olacak.

2016 yılından beri ateş ve hava elementlerinin enerjileri ile uğraşıyoruz.

Yeni başlangıçların teması bu dönem kuruldu, düşündüğümüz yolları yapılandırdı ve nasıl harekete geçeceğimizi öğretti. Yılın ilk ayında gerçekleşen Ay Tutulması, bizi yakında açılacak kapılara odaklanmamız konusunda dürtüyor.

2018 tam olarak görünme ve yapılanma yılı. Hedeflerimizi, hayallerimizi, arzularımızı inşa etmemiz için bizi destekleyecek.

Zihnimiz, bedenimiz ve ruhumuza odaklanmamız için oldukça nazik bir yıl. Dengede olabilmemiz, enerjik hissetmemiz ve istediğimiz yaşamı sürdürebilmemiz için tek yol bu.

dona.coma

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çıkışta Olanlar

To Top