Anne Olmak

90fit Adrese Teslim Diyet Yemek Servisi

Sağlıklı ve üretken bir yaşam sürmek için beslenmenin önemini hepimiz biliyoruz. Dünya Sağlık Örgütü tarafından obezitenin dünyanın en büyük sağlık sorunu ilan edildiği günümüz dünyasında modern yaşam  koşuşturması sağlıklı besinlere ulaşmamızı daha da zorlaştırmış durumda.

Hal böyle olunca da çoğumuz belirli dönemlerde diyet yapma veya sağlıklı beslenme kürleri ile detoks yapma ihtiyacı duyuyoruz.

Diyet yapmaya başlamak çoğu insan için başlı başına zorlu bir süreç iken,  bir de üstüne diyet yemeklerini evde hazırlamak  hem çok vakit alan hem de çok meşakkatli bir iş olarak karşımıza çıkıyor. Dışarda yenilen yiyeceklerde ise besin değerleri veya kalori hesabı da yapılamayabiliyor.

Tam da bu sorun üzerine, spora başlayan, kilo kontrolü sağlamak isteyen  ya da farklı sebeplerle  diyet yapmak isteyen kişilere hem zaman kazandıran, hem de ihtiyacı olan kalori ve besin ögelerini sağlayan ve adrese teslim diyet yemek servisi çözümü sunan girişim 90fit.com.tr’den bahseceğiz. Girişim her gün ne diyet yemeği yiyeceğim sorularını bir kenara bıraktırıyor ve platformunda bulunan mutfaklar aracılığı ile günlük olarak kapınıza kadar size özel olarak hazırlanmış diyet yemeklerini servis ediyor.

90fit.com.tr kimler tarafından kuruldu?

Kurucu ortaklardan Tülin Karabük uzun yıllar profesyonel hayatta kendi seçtiği kompozisyonda gıdalara ulaşmanın zorluğunu yaşamış ve her gün kendi hazırladığı ev yemeklerini ofise taşımış, daha sonra bu ihtiyacı bir yatırım fırsatı olarak değerlendirerek 90fit.com.tr’yi  2018 yılında 10 kişilik bir ekiple Şişhane’de bulunan ofislerinde hayata geçiren bir iş insanı. Bu hikaye ile kurulan ve bir iyi yaşam platformu olan 90Fit : “İyi bir yaşamın iyi beslenmeyle başladığına inanarak” farklı mutfakların alternatif lezzetlerini  farklı ihtiyaç sahibi kullanıcılarla buluşturuyor ve  hergün taze olarak adreslere teslim ediyor. Daha evvel Wirecard girişimini hayata geçiren  Alper Akcan ve Tuğçe Erül de kurucu ortaklar arasında yer alıyor.

 

Neden 90Fit ?

90fit bir platform olduğu için bünyesinde birden fazla mutfak bulunuyor. Damak tadınıza en uygun lezzeti seçmeniz böylece çok daha kolay oluyor. 90fit ile daha geleneksel yemekler hazırlayan mutfaklardan, daha modern yorumlar yapan muftaklara kadar pek çok seçenek sizi bekliyor.

Ayrıca 90fit doktorlar ve diyetisyenler gibi bir çok uzman ile çalışıyor. İhtiyacınıza en uygun olan menü diyetisyenler tarafından belirleniyor ve tecrübeli şefler tarafından özenle hazırlanıyor. Amacınız ister zayıflamak, ister kas kütlenizi arttırmak, isterse özel beslenmek olsun, 90fit bunu kolay bir şekilde kapınıza kadar ulaştırıyor.

Mutfakta veya alışverişte geçireceğiniz zamandan tasarruf etmek, planlama yapmadan tam da  ihtiyacınıza uygun beslenebilmek ve  tabii gıdaların en ufak bir parçasını dahi israf etmemek ayrıca önemli bir değer.

Mutfakta vakit geçirmeyi tercih edenler için ise alışveriş listeleri, yemek tarifleri ve devamlı diyetisyen takibini kapsayan özel online programlar sunuluyor.

Platformda, Şehir hayatının yoğunluğu içinde en az zaman ayırarak en verimli yöntemle düzenli takip ve ilgi isteyenler için bireysel  online  diyetisyen danışmanlık hizmetleri de sunuluyor. Ayrıca diyet yemek servisi aldığınız müddetçe diyetisyen danışmanlığından da ücretsiz olarak yararlanabiliyorsunuz. Dileyenler bu programlara yüz yüze görüşmeleri de ekleyip ölçüm cihazı ile kontrollerden faydalanma imkanına da sahip oluyorlar.

Bütün bunlar içierisinde en önemlisi 90fit’in hiçbir menüsü rafine şeker, trans yağ ve basit karbonhidrat içermiyor. Menülerde besin kayıplarını en aza indirecek ve en sağlıklı pişirme teknikleri kullanılıyor. 90Fit platformuna gelenler sağlıklı alternatif programlar arasından seçim yapmanın rahatlığını yaşıyorlar.

 

90Fit Ne Gibi Menüler İçeriyor ?

Kullanıcılar www.90fit.com.tr üzerinden sipariş oluşturabiliyor. Yağ yakıcı programlar, detokslar, ketojenik diyet programları , sporcu paketleri ,ofis paketleri, vejetaryen paket, şekersiz 21 gün, düşük glisemik indeksli paket gibi pek çok seçenek arasından dilediğini seçebiliyor. Dilerse kendisi için en uygun kalori ve besin ögesi dağılımını ve programı seçebilmek üsere 90fit diyetisyenleriyle irtibata geçebiliyor. Paketler genel olarak 3 ana 2 ara öğünden oluşuyor.

 

90fit.com.tr Mutfakları Hakkında

90fit her biri alanında yılların tecrübesine sahip iş ortağı mutfaklarla çalışmalarını sürdürüyor. Şu an Ankara ve İstanbul’da 5 ayrı mutfak ile çalışılıyor. 3-10 yıl arası faaliyette  olan bu mutfaklar  alanında en tecrübelilerden oluşuyor.  90fit’in mutfaklarla en temel çalışma şartı, menülerin üretiminde basit karbonhidrat, rafine şeker ve trans yağ kullanılmaması. Ayrıca her beslenme paketinin, 90fit diyetisyenlerinin yazdığı besin değerlerine uygun hazırlanıp hazırlanmadığı ve menü içeriğine uygun en taze ürünlerin seçilip seçilmedi de düzenli olarak denetleniyor.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çıkışta Olanlar

To Top