Çocuk

Alkış Bale Ve Müzik, Baleden Müziğe

Müzik! Sema’dan Seda’ya yansıyan Sanat…

Alkış Bale ve Müzik, mesleki deneyimleri doğrultusunda özümsedikleri kültürel geçmişimizi adeta bir öğreti olarak benimseyen yönetim/eğitim kadrosuyla İzmir sanat yaşantısına yeni bir soluk katmak üzere 2017 yılında kurulmuştur.

Kurumumuz, sanatsal varlıklarını göz ardı etmeden geleceğe odaklı eğitim programlarıyla, çok sesliliği bir yaşam şekli olarak algılayan ve uluslararası müzik arenasında söz sahibi olabilecek öğrencileri yetiştirmeyi ilke edinmiştir.

Hür düşünceye saygılı, his ve fikirlerini özgürce ifade edebilen ve yaratıcı yönleri desteklenen öğrencilerimizi eğiten deneyimli kadromuz, çalgı, ses ya da bale (dans) öğretiminin yanında gelecekte ülkemizi en üst seviyede temsil edecek sanatçı aday adaylarını da tespit edip Türk kültür yaşantısına kazandırmak için çalışmaktadır.

Alanlarında dünyaca tanınmış yerli/yabancı sanatçılarla yapacağımız uzmanlık sınıfı (master class) çalışmalarımızla başlangıç seviyesindeki öğrencilerimize iz bırakan deneyimler yaşatırken ileri düzeydeki öğrenci ve konuk katılımcılarımızın da eğitim serüvenlerinde yeni pencereler açacağız. Adeta bir demokrasi laboratuvarı kimliğiyle seçkinleşen çocuk koromuz, isteğe bağlı verdiğimiz çok geniş yelpazedeki diğer çalgı derslerimiz, sadece şan eğitimi ile sınırlanmamış ses bölümümüz, modern dans eğitimini de kucaklayan bale bölümümüz ile İzmir’in Alsancak’ında etkin olan Alkış Bale ve Müzik, yaz aylarında gerçekleştireceği yurt içi ve yurt dışı müzik kamplarıyla da benzeri kurumlara örnek olacaktır.

“Sanatkâr, toplumda uzun çaba ve çalışmalardan sonra alnında ışığı ilk duyan insandır” diyen Mustafa Kemâl’in öğretileriyle şekillenen Alkış Bale ve Sanat, eğitim ilkeleri ve seviyesinden ödün vermeden uzun yıllar İzmir sanat yaşantısına hizmet edecek ve birbirinden değerli öğrencilerle yeni gelecekler kurgulayacaktır.

Bütün sanatlar bir gün müzikle tek vücut olmak ister… 

Maestro Hakan Şensoy

Alkış Müzik ve Bale Sanat Danışmanı

EĞİTİMLERİMİZ

Müzik Bale ve Modern Dans

Piyano

Keman

Viola

Flüt

Gitar

Vurmalı Çalgılar

Solfej

Ses Atölyesi

Bale ve Modern Dans

EĞİTİM KADROSU

Maestro Hakan Şensoy /Sanat Danışmanı

Tenor Levent Gündüz /Ses Atölyesi Danışmanı

Tolga Akın / Keman Öğretmeni

Burcu Ömür Zeybek / Şan Öğretmeni

Ezgi Sözer / Flüt- Yardımcı Piyano Öğretmeni

Sinan Kurşun / Gitar Öğretmeni

Gizem Batur / Piyano Öğretmeni

Giz Öztaş / Vurmalı Çalgılar Öğretmeni

ŞAN (SES EĞİTİMİ)

Ses çıkarmak, konuşmak, melodik sesler çıkarmak ve bunların en üst noktası olan şarkı söylemek, insanoğlunun ilk ve en eski anlaşma biçimidir. Bebeklikten başlayan bu süreç; insan bedenine yerleştirilmiş ses çıkarma enstrümanını en iyi şekilde kullanmakla meydana gelir. Bu enstrümanı en iyi, en verimli ve en sağlıklı şekilde kullanmak ise, aynı çalgı aleti öğrenmek gibi, kasları ve ses tellerini kontrol etme tekniği ve çalışmasını gerektirir. İşte bu tekniğe “şan tekniği” ve bu çalışmaya “şan çalışması” diyoruz.

Tekniğe bağlı ses sorunlarını gidermek için Alkış Müzik ve Bale çok doğru bir seçimdir.

Alkış Müzik ve Bale, her bölümde olduğu gibi şan eğitimi bölümünde de, opera kariyeri ve öğretmenlik kariyerini aynı anda yürüten çok kuvvetli bir ses eğitimi kadrosu ile çalışmaktadır. Sertifika programlı bu bölüm, opera – şan tekniği, ses eğitimi, repertuar, konservatuar hazırlık ve destek, konser repertuarı ve hazırlığı, amatör ses eğitimi ve ses tekniği sorunları konusunda en yetkin eğitim ve kadroya sahiptir.

Şarkı söylemenin ve güzel sesin keyfinde sizlerle buluşmak üzere…

BALE

Bale tüm dünyada dinginliğin ve asilliğin sembolüdür. Çocuğunuzun yaşamına sihirli bir değnek etkisi yapacak olan bale ile Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sınıflarımızda tanışabilirsiniz.

Konservatuar mezunu deneyimli öğretmenlerimizin verdiği Bale eğitimi, üstün bir sanat zevki verdiği gibi çocuğunuzun sosyal ve fiziksel gelişimini de büyük ölçüde destekler.

Balenin büyülü dünyasında hoşça vakit geçirmek isteyen ya da bu alanda profesyonel kariyer hedefleyen her öğrencimiz için farklı seviyelerde bale sınıflarımız mevcuttur.

8 eğitim dönemi boyunca MEB onaylı sertifikalarını alan öğrencilerimiz diplomalarını almaya hak kazanırlar.

MODERN DANS

Modern dans bedensel farkındalıkların ön planda olduğu, yaratıcı ve özgür dans türüdür.

Çağdaş eğitimin klasik adımların dışına çıktığı özgün bir sanat dalıdır.

Vücudu doğru kullanma, kas esnekliğinin arttırılması, denge ve koordinasyon gibi fiziksel gelişmeleri destekleyen bedensel bir dil performansıdır.

YETİŞKİN BALE FITNESS

Çocukluğunuzdan beri bir balerininki kadar zarif bir duruş ve dengeli bir vücut mu hayal ediyorsunuz?

Hiçbir şey için geç değil, bale için bile!

Bale fitness ile sporun en zarif halini deneyimleyebilirsiniz.

Klasik müzik eşliğinde bale figürleri ve disiplini ile fonksiyonel hareketlerin birleşmesinden oluşan bu program sayesinde kısa sürede vücudunuzda sıkılaşma, postürünüzde düzelme ve duruşunuzda zarafet gözlemleyebilirsiniz.

BALE VE MODERN DANS EĞİTMENLERİ

Kıvanç Ekin / Bale Bölümü Danışmanı ve Eğitmeni

Svetlana Tursunova / Bale Eğitmeni ve Koreograf

Uzay Bayar / Bale ve Modern dans Eğitmeni

ORF EĞİTİMİ

Orff eğitiminde ritim, doğaçlama ve dans esas alınarak çocuğun kendini özgürce dışa vurabileceği temel bir eğitim sistemi uygulanır.

Orff eğitimi, çocukların hoşuna gidebilecek ve ilgilerini uzun süre koruyabilecekleri basit ritimler ve oyunlar içeren yarım saatlik keyifli bir programdır.

MÜZİĞE GİRİŞ

Okul öncesi 4-6 yaşındaki çocuklara temel müzik eğitiminin verildiği yarım saatlik bir ders programıdır.

Derslerin ilk 15 dakikasında teori eğitimi, diğer 15 dakikasında ise piyano eğitimi verilir. Teori kısmında; boyama, oyun ve bulmacalar ile temel nota bilgileri verilir. Müziğe başlangıç seviyesinde nota bilgisinin sağlam temellere oturtulabilmesi ve daha çabuk sonuç alınabilmesi için piyano en uygun enstrümandır.

T.C. MEB Özel Alkış Müzik ve Bale Kursu

Adres: Dr. Mustafa Enver Bey Caddesi No:1/1 Daire:601 Alsancak – İzmir

instagram: alkışizmir

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çıkışta Olanlar

To Top