Çocuk

Alternatif Okullar Karenin Dışında Çocuk Kampları

Permakültür, sanat, drama ve masal…

Alternatif Okullar olarak 2015 yazında başladığımız çocuk kamplarımıza 2017 yazında da Antalya Çıralı’da denize 55 metre mesafede bulunan Şahin Pansiyon’da düzenleyeceğimiz kamplarla devam ediyoruz. Çocuklarımızın ve anne babalarının bizlere öğrettikleri ve edindiğimiz deneyimler bu yaz düzenleyeceğimiz kamplarımızı daha da zenginleştirdi. Bu yıl kampımızın ana teması doğa ve sürdürülebilir yaşam. Tüm etkinliklerimizi bu tema etrafında şekillendirmeye çalışacağız.

2016 yazında çocuklarımızın doğayla iletişimlerini güçlendirmek amacıyla Viyana’dan gelen orman pedagogları bizlere eşilik etmişlerdi. Bu yıl ise her kampımızda permakültür eğitmenleri olacak. Çocuklarımızın permakültür etkinlikleri aracılığıyla kamplarımızdan doğayla yeni bir ilişki biçimini deneyimleyerek ayrılacaklarını umut ediyoruz.

Topluluk duygusunu yetişkinler ve çocuklar olarak deneyimlediğimiz, çocuklarımızın ve yetişkinlerin karar alma süreçlerinin parçası olduğu, açık iletişimi temel alan bu kamplarda çocuklarımız için çeşitli etkinlikler olacak. Öncelikli amacımız çocuklarımızın biricikliğine değer verilen bir “toplulukta” keyifle vakit geçirmesi. Bu nedenle permakültür çalışmaları kapsamında çocuklarımızla doğal yapılar inşa edeceğimiz, kompostu deneyimleyeceğimiz, tohumlarla tanışacağımız, doğanın bize sunduğu malzemelerle krem/merhem ve kendi boyamızı yapacağımız, atık kağıtları yeniden kağıda dönüştüreceğimiz, sanat, müzik etkinliklerinde doğayı temel alacağımız, beraber şarkılar söyleyeceğimiz, kendi yaptığımız atıştırmalıkların ve dondurmaların tadına doyamayacağımız, kayalara tırmanıp biraz da yukarıdan dünyayı izleyeceğimiz, zorlu bir yürüyüşün sonunda yanartaşın hikayesinini paylaşacağımız, ip üstünde yürüme, yürüme takozları ve yürüme çubuklarıyla (7-9 yaş) dengemizi bulmaya çalışacağımız, bolca yürüyeceğimiz ve yüzeceğimiz… kısacası dolu dolu ve keyifle geçireceğimiz günler planladık.

Anne babalar için ne yazık ki talep ettikleri takdirde akşamları gerçekleşecek alternatif eğitim sohbetleri dışında özel etkinliklerimiz yok :). Ancak bu yıl konaklayacağımız pansiyondan çıkıp 55 metre yürüyerek denize ulaşabileceksiniz. Ayrıca geceleri bol yıldızlı bir sahil sizleri bekliyor olacak 🙂

Beraber yaratmak, düşünmek, eğlenmek ve öğrenmek için sizleri ve çocuklarımızı kamplarımıza bekliyoruz 🙂

TARİH VE YAŞ GRUBU

3-8 Temmuz 2017 Çıralı 4-6 YAŞ

10-15 Temmuz 2017 Çıralı 7-9 YAŞ

17-22 Temmuz 2017 Çıralı 4-6 YAŞ

24-29 Temmuz 2017 Çıralı 7-9 YAŞ

KONTENJAN

Her bir kampın kontenjanı 15’dir. 15 çocuğun katıldığı kamplarda permakültür eğitmeni, müzik eğitmeni, drama-masal ve görsel sanat eğitmeni olmak üzere 4 eğitmen görev alacaktır. Çocuk sayısının az olması durumunda kamplarda 3 eğitmen görev alacaktır.

Diğer ayrıntılar için tıklayın.
0533 233 00 07

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çıkışta Olanlar

To Top