Anne Olmak

Annelere Verilecek En Güzel Hediye Onları Daha İyi Tanımaktır

 

Halkbank Anneler Günü’nü “Her Şey Annemle Güzel” filmiyle kutluyor ve Anneler Günü’nde annelerin soyadını değil, en sevdiği rengi soruyor.

Halkbank, Anneler Günü’ne özel hazırladığı “Her Şey Annemle Güzel” filmiyle tüm anneleri ve çocukları nostaljik bir yolculuğa çıkarıyor. Çağrı Merkezi çalışanlarının kimlik doğrulama amacıyla sordukları “Annenizin evlenmeden önceki soyadının 3. ve 5. harfini söyler misiniz?” sorusundan yola çıkan Halkbank, filmde annelerimizi ne kadar tanıdığımız sorusuna duygusal bir tonla yanıt arıyor. Halkbank’ın Anneler Günü’ne özel filmi, adını sözleri Çiğdem Talu’ya, müziği Melih Kibar’a ait “Her Şey Seninle Güzel” şarkısından alıyor. Reklam filmi için şarkıyı usta sanatçı Zerrin Özer seslendiriyor.

“Annelerimiz bizim için bir şifreden çok daha fazlası”

Anneler Günü filmi için bankanın hangi noktalarda annelerle temas ettiği düşüncesinden yola çıktıklarını belirten Halkbank Kurumsal İletişim Daire Başkanı Neşet Dereli şunları ifade etti:

“Çağrı Merkezimizi arayan müşterilerimize annelerinin evlenmeden önceki soyadından harfler soruyoruz. Bu müşterilerimizin güvenliği için gerekli bir kimlik doğrulama sorusu. Ve herkes bu sorunun yanıtını çok iyi biliyor. Peki, soruyu değiştirirsek ne olur? Annenizin en sevdiği renk, yemek, çiçek, şarkı diye sorulduğunda yanıtı biliyor muyuz diye düşündük. Anneler çocukları hakkındaki her şeyi, onları mutlu edecek her ayrıntıyı ezbere biliyor. Peki, biz onlar hakkında ne kadar şey biliyoruz? Reklam filmimizde de bu iç görüden yola çıktık. Biz işimiz gereği annenizin evlenmeden önceki soyadından harfler sormak zorundayız ama siz annenize daha fazlasını sorun. Onlara zaman ayırın, onları daha yakından tanıyın. Çünkü annelerimiz bizim için bir şifreden çok daha fazlası.”

Halkbank’ın Anneler Günü’ne özel filmi, #HerŞeyAnnemleGüzel hashtag’iyle televizyonda ve dijital mecralarda yayınlanıyor.

Halkbank’ın Anneler Günü’ne özel filmi: https://www.youtube.com/watch?v=qCsCngWueE0

Annelere verilecek en güzel hediye onları daha iyi tanımaktır

Halkbank Çağrı Merkezi’nde başlayan reklam filminde, çağrı merkezi çalışanı telefondaki müşteriye rutin kimlik doğrulama sürecinin bir parçası olan “Annenizin evlenmeden önceki soyadının 3. ve 5. harfini söyler misiniz?” sorusunu yöneltiyor. Sorunun yanıtını bekleyen çalışanın gözü annesinin masasının üstünde duran fotoğrafına takılınca ikinci sorusu “Annenizin en sevdiği renk?” oluyor. Bu soruyu duyan diğer çağrı merkezi çalışanları da oyuna katılıp telefondaki müşterilere “Annenizin en sevdiği yemek, en sevdiği çiçek, en sevdiği şarkı” sorularını sormaya başlıyor.

Telefonun ucundakiler ise önce bu sorular karşısında şaşırıyor, sonra anneleriyle ilgili anıları hatırlayıp annelerinin neleri sevdiğini bulmaya çalışıyor. Bu hatırlama anlarında anne ve çocukların birlikte geçirdikleri keyifli anlar kameraya yansıyor. 70’lerden 2000’lere her dönemden ve kesimden farklı anne çocuk kareleriyle anneye ayrılan zamanın, anneyle paylaşılan anların, onu daha iyi tanımanın değeri vurgulanıyor. Halkbank’ın Anneler Günü’ne özel “Her Şey Annemle Güzel” filmi “Annenize vereceğiniz en güzel hediye onu daha iyi tanımaktır” mesajıyla son buluyor.

Halkbank’tan Anneler Günü’ne özel sürprizler

Halkbank, Grup 7 İletişim ve Yada Film’den oluşan yaratıcı ekibin tasarladığı “Her Şey Annemle Güzel” filmini yönetmen Sinem Cezayirli çekti. Zekeriyaköy, Beykoz Kundura Fabrikası, Florya ve YTU Teknopark’ta 4 gün süren çekimlerde 63 oyuncu rol aldı. Filmin dönemi yansıtan kostüm ve dekorları özenle seçildi. Reklam filminin çekimlerinde günümüzün teknik imkanlarının yanı sıra 1970 model Rus yapımı kamera lensleri de kullanıldı.

Halkbank, Anneler Günü’nde Her Şey Annemle Güzel filmindeki kareleri gerçeğe dönüştürecek, anne ve çocukları mutlu edecek sokak etkinlikleri de hazırlıyor. Bu özel günün keyfini birlikte çıkarmak isteyen anneler ve çocuklarını, Bağdat Caddesi ve Ortaköy’de sürpriz bir etkinlik bekliyor. “Annenle birlikte Shazamla” mesajıyla gerçekleşecek etkinliklerde anneler ve çocukları, beraber geçirdikleri bir günü daha unutulmaz kılacak anlar yaşayacaklar.

 

Künye

 

Reklam veren: Halkbank

Yaratıcı Ekip: Neşet Dereli, Gül Yılmaz, İnanç Emre Albayrak, Tuna Alcı, Beril Olcay, Side Yaylalı, Bilge Ceviz, Saniye Birsöz Tatlısöz, Ayşe Güneş, Yekta Kutay Tözün, Cansın Dede, Sinem Cezayirli ve Grup 7 İletişim (Duygu Çavdar, Cihan Aydın)

 

Prodüksiyon Firması: Yada Film

 

Yönetmen: Sinem Cezayirli

 

Yapımcı: Suat Küçükaydın, Hakan Fıçıcı

 

Yönetmen Yardımcısı: Ayşecan Özturan

 

Görüntü Yönetmeni: Fırat Lita Sözbir

 

Sanat Yönetmeni: Cansu Türkeli

 

Kostüm Tasarım: Yağmur Ergül

 

Müzik: Zerrin Özer – Her Şey Seninle Güzel

 

Post Prodüksiyon: V For Post

 

Editör: Niko

Yorumlar için tıklayın

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çıkışta Olanlar

Yukarı