Anne Olmak

Astrolojik Olarak Nasıl Bir Annesiniz?

Burcunuz karakteriniz hakkında pek çok şey söylüyor. Tabii ki nasıl bir anne olacağınıza dair de büyük iddiaları var. Astrolojiye inanırsınız inanmazsınız, ona karışamayız, fakat eğlenceli olduğu kesin. Astrolojiyi olanca inancıyla eleştirenler bile, burçlarını mutlaka bilirler ve karşılarına çıktığında şöyle bir okurlar. Bakalım sizin burcunuz anneliğiniz hakkında neler söylüyor. Belki tam tersi bir ebeveyn çıkarsınız ve yazılanları çürütürsünüz ama bunu yaparken, objektif olun çevrenizdekilerin yorumlarını almayı ihmal etmeyin. Alınmak gücenmek yoksa başlıyoruz.

Koç: 21 Mart – 19 Nisan

Koç burcu annesi gücünü ve bağımsızlığını konuşturur. Anne olmanın ötesinde onların önce kendilerine ait bir hayatları vardır. Önce “ben” derler. Hem çocuklarıyla hem de başkalarıyla aralarına sınır koymakta üstlerine yoktur. Koç anneleri, gereksiz rekabetçi olma eğilimi gösterirler.

Ünlü Koç Anneleri: Reese Witherspoon, Mariah Carey, Victoria Beckham ve Kate Gosselin.

 

Boğa: 20 Nisan – 20 Mayıs

Boğa anneleri, her duruma sağduyulu yaklaşır ve stabil kalır. Ayrıca kurallara çok bağlı olduklarından rutin bir hayat tarzları vardır, çocuk yetiştirirken de ne gerekiyorsa onu yaparlar, her şey olması gerektiği gibidir. Bununla birlikte tüm sorumluluk bilincinin yanında, ihtirasla bağlı oldukları tutkuları varsa o konularda inatçılık yapıp bencilleşebilirler. Zaman zaman kendilerini düşündükleri ve hayallerinin peşinden gittikleri görülmüştür.

Ünlü Boğa Anneleri: Tori Spelling, Kimora Lee Simmons, Cher, Uma Thurman.

İkizler: 21 Mayıs – 20 Haziran

İkizler anneleri, her zaman son teknolojinin peşinde koşarak çocuklarıyla genç olmaya çalışırlar. Çevrelerinde olup bitene karşı meraklıdırlar ve maceracıdırlar. Kendi hayatlarında dengeyi tutturamayan İkizler burcu anneleri çocuklarını da biraz değişken yetiştirebilir. Ayrıca çocuklarla aralarına sınır koymakta zorlanırlar, evdeki o sürekli değişen enerji ve istikrar eksikliği, çocukların da dengesini bozabilir.

Ünlü İkizler Anneleri: Angelina Jolie, Heidi Klum, Nicole Kidman ve Brooke Shields.

Yengeç: 21 Haziran – 22 Temmuz

Yengeç anneleri, zaten annelik içgüdüsüyle dünyaya gelirler. Onlar çocukları dahil herkese bakmayı seven kişilerdir. Doğuştan anne… Başkalarının ihtiyaçlarına karşı her zaman duyarlıdırlar ve onlara bolca zaman ayırırlar. Çocuklarına karşı abartı derecesinde korumacı olabilirler. Bazen fazla duygusal olmalarından dolayı çocuklar da hassas olabilir.

Ünlü Yengeç Anneleri: Gisele Bündchen, Pamela Anderson, Edie Falco ve Nadya “Octomom” Suleman.

 

Aslan: 23 Temmuz – 22 Ağustos

Aslan anneleri enerjik ve hayalcidir. Çocuklarıyla hemen her anlarını oyun oynayarak geçirmek isterler ve sürekli birtakım etkinliklere yönlendirirler. Ayrıca lider ruhludur, kuralcıdır. Eğlenceli yanları mükemmel gibi gözükse de dezavantajı, Aslan annelerinin biraz bencil olması ve küçük dağları onlar yaratmış gibi gezmelerinden, çocukların kendilerini biraz eksik hissetmelerine neden olmaktır.

Ünlü Aslan Anneleri: Madonna, Halle Berry, Jennifer Lopez, Martha Stewart ve Sandra Bullock.

Başak: 23 Ağustos – 23 Eylül

Başak anneleri en organize ebeveynlerdir. Evde bir ansiklopedi gibi yürürler ve bir şeyler ters gittiğinde tam olarak nasıl düzeltmeleri gerektiğini bilirler. Ayrıca tüm sağlık konuları hakkında bilgi sahibidirler. Çocuklar asla hastalanmamalı… Başak anneleri her şey mükemmel olsun istediklerinden biraz katı olabilirler. Ayrıca eleştirel yönü kuvvetli olduğundan çocuklarla birlikte diğer ebeveynleri de eleştirme eğilimindedir.

Ünlü Başak Anneleri: Salma Hayek, Jada Pinkett-Smith, Nicole Richie ve Amy Poehler.

 

Terazi: 23 Eylül – 22 Ekim

Terazi anneleri oldukça sabırlıdır, küçük şeyleri kafalarına takmazlar ve en önemlisi çocuklarına hata yapmaları için bolca alan tanırlar. Kültürlerine bağlı olduklarından çocuklarını da bu şekilde yetiştirirler. Yalnız adı üstünde bu Terazi burcu, biraz tutarsız olduklarından ebeveyn dünyasında züppelikleri ile tanınırlar. Evin içinde herkes uyumlu olsun isterler.

Ünlü Terazi Anneleri: Gwyneth Paltrow, Catherine Zeta-Jones, Sharon Osbourne ve Gwen Stefani.

Akrep: 23 Ekim – 21 Kasım

Akrep anneleri, çocuklarla güçlü ve yoğun bir şekilde ilgilenirler, sert tavırlarıyla onları yönetmeleri kolay olur. Onların en kötü yönleri kontrol manyağı olmaları, en iyi tarafı diğer annelerin çocuklarına neler yaptıklarının umurlarında olmamasıdır. Fakat, bir sıcak bir soğuk yapıları çocukları biraz sersemletebilir.

Ünlü Akrep Anneleri: Julia Roberts, Demi Moore, Maggie Gyllenhaal ve Hillary Clinton.

 

Yay: 22 Kasım – 21 Aralık

Yay anneleri, hayatlarında maceracı ve risk alan tipler oldukları için, çocuklarının da yeni insanlar, yeni yerler, yeni deneyimler yaşamalarına izin verirler. Her yaşta öğrenme azmi ile yanıp tutuşurlar. Bu anlamda çocukları alabildiğine özgür karakterli olur fakat biraz sabırsız olan Yay annelerinin çocukları hakkında beklentileri fazla olur, anlaşmazlık yaşayabilirler.

Ünlü Yay Anneleri: Britney Spears, Anna Nicole Smith, Nene Leakes ve Christina Applegate.

Oğlak: 22 Aralık – 19 Ocak

Oğlak anneleri, ailenin demir başıdır. İnanılmaz çalışkan, her şeyi toparlayan, esnek bir karakterdir. Bu da çocuklar üzerinde kolay, güvenilir bir rol model olmalarını sağlar, çocuklar da özgüvenli olur. Biraz katı ve ciddi olabilirler fakat bunu da kolay bir şekilde, gerektiğinde eğlenceye dönüştürmeyi bilirler.

Ünlü Oğlak Anneleri: Michelle Obama, Kate Moss, Annie Lennox ve Tina Knowles.

 

Kova: 20 Ocak – 18 Şubat

Kova annelerinin en temel özelliği her zaman genç kalmaları ve bağımsızlıklarına olan düşkünlükleridir. Hatta kendi kafalarına göre takılan Kova anneleri, çocuklarına biraz ilginç gelebilir. Kova anneleri evlatlarını sinema, tiyatro, müzik gibi sanatsal faaliyetlere yönlendirdikleri için çocuklar şanslıdır. Ayrıca bilime ve teknolojiye olan merakları da onları aranan ebeveyn yapar. Çocuklarıyla ve onların yaşıtlarıyla yani çocukların arkadaşlarıyla araya sınır koymakta sorun yaşarlar ve genellikle arkadaş gibi olurlar.

Ünlü Kova Anneleri: Elizabeth Banks, Denise Richards, Sarah Palin ve Alicia Keys.

Balık: 19 Şubat – 20 Mart

Balık anneleri aşırı duyarlı ve hassas kimselerdir, en büyük özellikleri anlayış ve kuvvetli önsezileridir. Ailelerine karşı koşulsuz bir sevgi beslerler. Son derece yaratıcı olurlar ve çocuklar için sanatsal hediyeler yapabilirler, çocuklara bunu aşılarlar. Bu duygusallık, bazı işler yolunda gitmediğinde pasif-agresif duygu bozukluğuyla sonuçlanabilir, biraz daha güçlü olmaları gerek.

Ünlü Balık Anneleri: Cindy Crawford, Ali Larter, Rachel Weisz ve Kristen Davis.

 

Kaynak: RebelCircus

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çıkışta Olanlar

To Top