Duyurular

Ayşe Tolga Ve Irmak Kazuk Omurilik Felçlileri İçin Koştu

Omurilik araştırmalarına kaynak yaratmak üzere düzenlenen ve global bir yardım etkinliği olan Wings for Life World Run’ın Türkiye elçilerinden Ayşe Tolga ve Irmak Kazuk, Bebek Sahili’nde destekçilerle birlikte koştu. Yarışa katılamayan ancak bu global hareketin bir parçası olup bağışta bulunmak isteyen tüm katılımcılar Wings For Life World Run uygulamasını indirerek istedikleri lokasyonda yarışa katılabilirler.

Rundamental koşu grubu da iki ismin davetiyle Bebek’teki koşuya katılanlar arasındaydı. Wings For Life World Run’a hazırlık mahiyetinde gerçekleşen 5 kilometrelik koşuya Irmak Kazuk ve Ayşe Tolga liderlik etti. İki ünlü isim ve katılımcılar, koşunun bir simülasyonu olarak tasarlanan Wings For Life World Run uygulamasını da kullanarak, yarışa hazırlandılar.

Kazuk ve Tolga, tüm katılımcıları Wings For Life World Run’a da davet etti. 7 Mayıs 2017 tarihinde dördüncü kez koşulacak Wings For Life World Run, altı kıtada ve 24 lokasyonda Türkiye saatiyle 14.00’da başlayacak. Türkiye ayağı ise bu yıl ikinci kez İzmir’de koşulacak. Kayıt olmak için www.wingsforlifeworldrun.com adresine tıklamak yeterli.

Omurilik felci araştırmaları için düzenlenen koşu benzersiz bir içeriğe de sahip. Bu koşunun benzerlerinden ayrılan tarafı, yarışta bir bitiş çizgisinin olmaması. Yarışmacılar, arkalarından gelen ve sabit bir hızla ilerleyen yakalama aracı kendilerini geçtiğinde yarışı bitirmiş sayılacak.

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çıkışta Olanlar

To Top