Etkinlikler

BASF Kids’ Lab, Çocukları Hayatın İçinden Deneylerle Buluşturuyor

BASF’nin, çocuklara bilimi sevdirme misyonuyla hayata geçirdiği Kids’ Lab projesi tüm hızıyla devam ediyor.
BASF Kids’ Lab eğlenceli deneylerle 17-20 Mart tarih aralığında İstanbul Modern’de küçük ziyaretçileriyle buluşacak.

Eğitime büyük önem veren ve bu konuda sorumluluk sahibi bir kuruluş olmanın bilinciyle hareket eden BASF, “Kids’ Lab” ile çocuklara bilimi sevdiren sosyal sorumluluk projelerini sürdürüyor. Bu kapsamda 17-20 Mart tarih aralığında ücretsiz olarak İstanbul Modern’de çocuklarla buluşacak olan Kids’ Lab onlara eğlenceli bir deney yapma fırsatı sunacak. 10.00, 11.00, 13.00, 14.00 ve 15.00 saatlerinde, 5 ayrı seans olarak gerçekleştirilecek etkinlikte suyun arıtılması deneyi yapılacak. Bu deneyde çocuklar, önce suyu kirletip sonra çeşitli yöntemlerle arıtılması ve temiz su elde edilmesini görebilecek.

Çocuklara günlük hayattan deneyler
Hayatın içinden deneylerle 6-12 yaş gurubundaki çocuklara bilimi sevdiren Kids’ Lab Projesi kapsamında; çocukların kimyayı güvenli yollarla daha yakından tanıması; görerek, dokunarak deneyimlemesi amaçlanıyor.
Kids’ Lab’i ziyaret eden çocuklar; özel eğitmenler eşliğinde, zararsız maddelerle eğlenceli deneyler yaptıktan sonra geleceğin bilim insanı sertifikasının sahibi oluyor.

BASF aktivite günlerini “BASF.KidsLabTurkey”, “BASF.Turkiye” adlı Facebook hesaplarından takip edebilirsiniz.

BASF Hakkında
BASF olarak sürdürülebilir bir gelecek için kimya yaratıyoruz. Ekonomik başarıyı, sosyal sorumluluk ve çevre korumasıyla birleştiriyoruz. Yaklaşık 112.000 BASF Grup çalışanı, neredeyse her ülke ve sektörde faaliyet gösteren müşterilerimizin başarısı için gayret gösteriyor. Ürün portföyümüz; Kimyasallar, Performans Ürünleri, Fonksiyonel Ürün ve Çözümler, Tarımsal Çözümler ile Petrol ve Gaz şeklinde beş segment altında toplanıyor. BASF 2015’te 200 milyar TL’yi aşkın (70 milyar Avro) yıllık satış rakamına ulaştı. BASF hisseleri Frankfurt borsası (BAS), Londra borsası (BFA) ve Zürih borsasında (AN) işlem görmektedir. Ayrıntılı bilgi için Hata! Köprü başvurusu geçerli değil.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çıkışta Olanlar

To Top