Eğlence

Bazı Yemek Masalarının Sanatla Bir İlgisi Olmalı

Eğer çocuğunuzla ilgili yemek, beslenme üzerine sorunlar yaşıyorsanız, onu ağlatmadan, kaşığı zorla ağzına sokmadan, eğlenceli bir halde bu sorunla baş edebilirsiniz. Kaliforniyalı Kim gibi…

Sadece Beyaz Ekmekle Kızı İçin Kahvaltı Hazırlıyor Ama Ne Kahvaltı!

Daha önce kızı sadece beyaz ekmek yiyebildiği için ona, kahvaltı sofralarında yalnızca beyaz ekmekle her sabah farklı şekillerde tostlar yapan bir baterist baba haberini yayınlamıştık. Neyse ki bu kez gıda alerjisi olan bir çocuk yok karşımızda… Ama yemek yemiyor.

Kim Ann Chang’in kızı Sam

Yemek konusunda fazlasıyla titiz olan kız çocuğu Sam aç kalmasın diye annesi, sürpriz dolu sofralar hazırlıyor. Kaliforniya’da yaşayan Kim Ann Chang, 2 yaşındaki kızı Sam için Nisan ayında yaratıcı yemekler yapmaya başlamış. Kızının iştahı için endişe duyan anne, sağlıklı ve yaratıcı yemekler hazırlıyor. Ancak bu şekilde kızının yemek yemeye olan ilgisini sağlayabildiğini söylüyor.

Eğer küçük kızın yemeğini şirin bir şekilde hazırlarsa, ailenin geri kalanından farklı besinler yemek zorunda kalmayacağını ve sağlıklı bir şekilde beslenebileceğini düşünmüş. Ve sonuç da başarılı olmuş. Artık herkesin yediği şeyleri yiyebiliyor.

                     Kim Ann Chang’in kızı Sam/Plate Art for Kids

Yemeklerde çoğunlukla tavuk, erişte, jambon ve peynir kullanıyor. Yemekleri şirin hale getirmek için ilham aldığı kaynaklar ise minik Sam’in çok sevdiği oyuncak ayı ve Disney karakterleri. Sam bu şekilde sadece yemekleri çiğneyip yutmakla da kalmıyor, yapılışını izlemekten de büyük keyif alıyor, ayrıca yardım ediyor.

Sam, bir gün çok sevdiği oyuncağı Lambie’yi annesine vermiş. Kim hemen anlamış ki, Lambie’den bir yemek çıkması gerekiyor. Bir sonraki akşam yemeği Lambie’ye benzemiş.

Henüz çok az eseri olmasına rağmen Huffingpost’un dikkatini çeken Kim Chang siteye yaptığı açıklamada; küçükken yaşadığı evde, tüm aile fertlerinin yemeğin hazırlanışına yardım ettiğini söylüyor. Ailesi 10 kişiymiş ve tüm kız kardeşler hep birlikte sofrayı kurarlarmış. Şimdi yemek sanatı yolculuğuna başladığından beri, kızı Sam’in de mutfakta kendisine yardım etmeye başladığını söylüyor.

Chang, hazırladığı yemekleri Facebook ve Instagram sayfalarında Plate Art for Kids ismiyle paylaşıyor. YouTube’ta ise Kim Ann Chang yazarsanız, onların video’larını izleyebilirsiniz.

Bu projenin iki yönlü kazancı olmuş. Hem minik Sam yemek yemeye başlamış hem de beraber daha fazla zaman geçirmeye başlamışlar. Chang, kızının ona yardım ederken kendisini bir şeyler başarıyormuş gibi hissettiğini ve mutfakta zaman geçirmeyi dört gözle beklediğini gözlemlemiş. En sevdiği şey ise makarna yapma makinesi. 🙂

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çıkışta Olanlar

To Top