Aile

Bebekten Sonra Daha İyi Bir Cinsellik İçin 6 Yol

Bebek olduktan sonra aynaya bile bakmaya zaman bulamıyor olabilirsiniz, gece nöbetleri, bebeği uyutmaya çalışırken uykusuz kalınan saatler, her iki eşin de çocuktan başka bir şey düşünemeyecek pozisyonda ve ruh halinde olmaları, o eski, heyecanlı cinselliğe sekte vurabilir. Oysaki pek çok tecrübeli ebeveyn, bunun evliliğe zarar vereceğini bilir. Eşler birbirlerini sevmeye ve birbirleriyle ilgilenmeye devam etmeli. O zaman todaysparent’tan gelsin, bebek sahibi olduktan sonra seks hayatınızın iyi bir şekilde devam etmesi için bilmeniz gereken 6 şey.

Kendinize özen gösterin

Sıcak bir duş alın, kendinize bakın, bebeğe kendinizi kaptırsanız da aynaya bakmayı ve temiz olmayı ihmal etmeyin. Onu yıkadığınız kadar kendinizi de mutlaka yıkayın. 😊

Eşinizi baştan çıkarmak için farklı tekniklere başvurabilirsiniz

O eski muhteşem, romantik günler geride kalmış olamaz. Beraber küvette, mum ışıkları eşliğinde kendinize birkaç dakika da olsa ayırabilirsiniz.

Normal, genç bir çift gibi takılın

Cinsel olarak eşinize yaklaşmak için, mutlaka romantik bir akşam yemeği organize etmek ya da seksi iç çamaşırları giymek zorunda değilsiniz. O da değil. TV karşısına geçip, atıştıracak ve içecek bir şeyler alıp birlikte zaman geçirmenin keyfine varın. Eğer bu zamanlarda, eşinizin daha önceki zamanlar gibi size sarılmadığını ve sizinle hiç ilgilenmediğini fark ediyorsanız -bu sizi incitiyorsa- bu konuda partnerinize karşı dürüst olup, onunla hislerinizi paylaşabilirsiniz. Aynı şey erkekler için de geçerli. Böyle konuşmalar sizi rahatlatacaktır.

Eşinizle seks yapmak size “yapılacaklar listesi”ndeki bir görev gibi geliyorsa, kendinize şu soruyu sorun: Genel olarak eşimle seks yapmaktan mutlu muyum?

Guelph Üniversitesi profesörlerinden Robin Milhausen, çiftlerin cinsellik konusunda “düşünmesi” gerektiğini söylüyor, özellikle kişiyi neyin motive ettiğini bilmesi gerekiyor. Yaşadığınız şey gerçek bir seksten uzakta ise, bu konu hakkında neler hissettiğiniz üzerine konuşmanız gerektiğini söylüyor. Bedeniniz ve kişiliğiniz değişmiş olabilir. Bu sizi mutsuz ediyor olabilir ama belki eşiniz aynı şekilde düşünmüyor. Neden uzaklaştığınızı dürüstçe konuşmanız hem erkek hem kadın hem de ilişkiniz için çok önemli.

“İlk kez” yaşadığınız zamanki korku ve duygularınızı hatırlamayı deneyin. Aynı şekilde mi hissediyorsunuz, muhtemelen bunu deneyerek aşacaksınız

İyi bir cinsel deneyim, yaşayarak düzelir diyor Profesör Milhausen. Geçmişteki kötü cinsel deneyimlerinizden dolayı, uzak duruyorsanız biraz bekleyin ama denemeden daha iyisinin olabileceğini bilemezsiniz. Bebek olduktan sonra daha iyi bir cinsel hayat mümkün.

Bebeğiniz odanızda uyuyorsa, dürüst olun: Seks hayatınızı etkiliyor mu?

Ebe Alix Bacon, bazı insanların bebekleriyle aynı odadayken, cinsel ilişkiyi hayal bile edemediklerini söylüyor. Bunu yapamıyorsanız seks için salonu, mutfağı, evin başka odalarını deneyin.

 

todaysparent

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çıkışta Olanlar

To Top