Çocuk

Bilge Çocuk Aralık Sayısı Bayilerde!

Yedi yaş ve üzeri çocuklara hitap eden ve “Bilge çocukların dergisi” sloganını taşıyan Bilge Çocuk dergisinin 16. sayısı çıktı. Her geçen sayıda adından söz ettirmeyi başaran dergi, çocukların ve ebeveynlerin yoğun ilgisiyle okuyucu kitlesini genişletmeye devam ediyor.

Kapak konusu: Mikrobun Çok Olsun

Derginin bu sayısında, “Mikrobun Çok Olsun” başlığı altında doğada, yediğimiz içtiğimiz gıdalarda, eşyalarımızda ve daha bir sürü şeyde zararlı olduğu kadar faydalı olarak çok sayıda mikrop-bakteri bulunduğu ele alınmış. İlerleyen sayfalarda da kapak konusunu destekleyen yazı ve etkinliklere yer verilmiş. “Kim Buldu Bu Mikrobu” ve “Micropia Müzesi” bunlardan bazıları.

Dergide yine çocukların ilgisini çekecek haberler, bu ayda doğada neler olduğunu ve hangi besinlerin tüketilmesi gerektiğini öğreten Doğa Takvimi, Mustafa Ruhi Şirin ve Bestami Yazgan’ın çocuklara özgü şiirleri, Acayip İcatlar ve hikayeler yer alıyor.

Dergi, çizgi hikâye ve mizah yönüyle bu ay yine güçlü. Başlarından geçen olaylarla hem güldüren hem düşündüren Afacanlar Sınıfı, okurların dertlerine deva Profesör Limon Kafa, Sormagir Mahallesi Hikâyeleri ile Dayım ve Ben isimli hikaye çocuklara keyifli okumalar sunuyor. Mevlana İdris’e ait İyilik Dükkanı bölümünde de çocuklardan gelen iyilikler yer alıyor. Birbirinden yararlı zekâ soruları, dikkat ve beceri gerektiren etkinlikler, evde yapılabilecek deneyler de dergi sayfalarında meraklı ve heyecanlı bilge çocukları bekliyor.

Tüm bunlara ek olarak bu ay çocuklara “Güvenli Hayat: Sağlık” oyunu hediye ediliyor.

Bilge Çocuk dergisi hakkında daha çok bilgi edinmek ve abone olmak isteyenler bilgecocukdergi.com adresini ziyaret edebilir.

Bilge Çocuk dergisi, zekâ geliştiren dergi!

Bilge Minik Aralık Sayısı Bayilerde!

Sevgili miniklerin okul öncesi eğitimine destek olabilmenin sorumluluğunu üstlenen Bilge Minik dergisinin on altıncı sayısı çıktı.

Çocuk edebiyatına ve çizgisine emek verenler, Osman Turhan’ın yayın yönetmenliğinde hazırlanan Bilge Minik sayfalarında okurla buluşmaya devam ediyor.

Bilge Minik, yetişkin yönlendirmesiyle tamamlanabilecek çok sayıda etkinlikten oluşan, okul öncesine yönelik eğlenceli ve öğretici bir dergi. Bu etkinlikler okul öncesi dönemdeki çocukların araştırma ve merak duygularını harekete geçirici, dil gelişimini, el becerilerini, zihinsel ve duygusal gelişimlerini destekleyici nitelikte. Ayrıca çocukların okuma becerilerini de mutlak surette etkiliyor.

Ayrıca sayfalarda yer alan “Ebeveynlere Not” bölümleri, yetişkin desteğinin nasıl olması gerektiği konusunda rehberlik ediyor.

Derginin bu sayısında usta yazar Mevlana İdris’e ait “Kardan Tavşan” hikâyesi miniklerle paylaşılmış. Derginin sayfalarında yine birbirinden eğlenceli dikkat ve zekâ etkinlikleri, sevimli hayvan penguen ve her sayıda olduğu gibi bu sayıda da güzel bir de tekerleme var. Bu ay yine çocukların çok sevdiği çıkartmalar da hediye edilmiş.

Peygamber Efendimiz’in (SAV), çocuklara olan yaklaşımı da etkileyici resimlerle sayfalara taşınmış.

Ayrıca dergiyle bir de zeka oyunu ve kapak tasarlama etkinliği hediye ediliyor.

Bilge Minik dergisi hakkında daha çok bilgi edinmek ve abone olmak isteyenler, bilgeminikdergi.com adresini ziyaret edebilirler.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çıkışta Olanlar

To Top