Aile

Bir Kadının Bebeklikten Yaşlılığa Değişimi Kısa Filmde

İnsan vücudu doğumdan ölene dek sürekli bir değişim içinde… Zamanda ilerlerken ve yaş alırken bedenimizde meydana gelen farklılıkları kabul etmek, bu değişime alışmak kolay olmadığı gibi özellikle kadın psikolojisi üzerindeki genellikle olumsuz etkisi yadsınamaz. Tek suçlu yerçekimi olmasa gerek… Bu oldukça derin bir konu aslında, üzerine pek çok kitap yazılabilir, film çekilebilir. Şimdilik kısa filmi var.

Filmi çeken elbette bir kadın Celia Bullwinkel, New York’lu genç bir animatör. 2013’te yaptığı Sidewalk isimli kısa filmle pek çok ödül almış. Animasyonun adını Türkçeye çevirmek gerekirse “Kaldırım”.

Bir kadının, çocukluktan yaşlılığa uzanan fiziksel gelişiminin öyküsünü 4 dakikada anlatıyor. Filmin içerisinde memelerinin yeni yeni çıkmasıyla birlikte hem şaşkın hem utangaçlık duygularını yaşayan bir genç kız da var; poposuyla gurur duyarak yürüyen bir genç kadın da… Erkeklerin bakışlarından rahatsız olduğu zamanlar da var kadının; artık erkekler bana bakmıyor mu duygusunun hüznü de… İşte animasyon:

Sidewalk: Kadın vücudunun gençlikten yaşlılığa dönüşümünü ve psikolojisini anlatan kısa animasyon

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çıkışta Olanlar

To Top