Aile

Birlikten Kuvvet Doğuran İki Annenin Ve AtAden Design’ın Hikayesi

“Biz hem birer anneyiz hem de yeni şeyler üretmeyi seven iki designer’ız.

Çocukların doğumu öncesi iş yaşamına ara verdik. Onları 3 yaşına getirdikten sonra kreşe göndermeye başladık.

3 yıl aradan sonra iş hayatına dönmek biraz zor olacağının farkındaydık. Üstelik çocuklarımız sadece 5 saat kreşteydi. Çalışma hayatımıza başlamamız için onlara bir bakıcı tutmamız gerekeceği de bir gerçekti, 5 saat kimse bizi çalıştırmayacaktı.

Sosyal medyaya kelimenin tam anlamı ile “düşkün” iki anneyiz. Seviyoruz, paylaşıyoruz, takip ediyoruz. Sosyal medyanın belirgin bir gücü olduğuna inanıyoruz.

Geleneksel medyaya göre daha geniş kitlelere erişim imkanı var, yayılım ve paylaşım adeta ışık hızıyla ilerliyor. “Neden faydalanmıyoruz?” diye düşündük, daha önce hobi amaçla yaptığımız saksılarımızı kazanca çevirme kararı aldık.

Önce çocuklarımızın isimlerinden (Ata ve Aden) bir logo hazırladık sonra kalıplarını kendimizin çıkardığı saksılarımızı dökmeye başladık.

Grafik görselleri, tasarımı, ürün fotoğrafları, teknik donanım, reklam, kullanıcı ilişkileri, içerik editörlüğünü tamamen biz yapıyoruz.

Şimdilik homeoffice şeklinde çalışıyoruz ancak zorlandığımız anlar da oluyor. Hâlâ annelerinin yoğun ilgisini talep eden minik adamlar var çevremizde. Ürün yelpazemizi geliştirmek için yakın bir gelecekte kendimize ait bir atölye düşüncemiz var, daha rahat çalışabileceğimizi düşünüyoruz.”

Şahika Kır

Uğur Kurt

instagram: AtAden

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çıkışta Olanlar

To Top