Aile

#blwannesi Sima Özkan Sungur

Kendimi kısaca tanıtarak başlayayım yazıma.

1983 doğumluyum, Saint Benoit Fransız Lisesi’ni bitirdim, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde İstatistik okudum. Uluslararası lojistik sektöründe Fransa ihracat operasyon departmanında Gökbora ve Balnak (Borusan Lojistik) şirketlerinde toplam 7 yıl çalıştım. Ancak mesai saatleri ve cumartesi çalışma zorunluluğu nedeniyle sektör değiştirme hayaliyle Borusan’dan ayrıldım. Mert’e hamile kalmamla tamamen farklı bir sektöre adım atmış oldum.

Sima Özkan Sungur

Hamileliğim boyunca çalışmadığımdan kendimi bebek bakımına hazırlamak için oldukça vaktim vardı. Kitaplar, makaleler, bloglar okudum. Teoride her şey tamamdı!

Doğumla beraber tamamen alt üst oldum, bir yandan sezaryen ağrısı, bir yandan uyumayan bebek… Uyku problemine hala çözüm bulabilmiş değilim maalesef.

Ek gıda konusuna değinecek olursam, Mert ilk 6 ay sadece anne sütü ile beslendi. 4,5-5 aydan itibaren sofrada sürekli bizi izleyip ağzını hareket ettirmeye başlamıştı, bizi taklit ederek çiğniyordu aslında. Blw yöntemiyle beslenen birkaç bebeği takip etmeye başlamıştım instagram’da. Onların ilk ek gıda deneyimlerini izledim. Evet dedim, bunu biz de yapabiliriz. Yine kitaplar, makaleler… Türkçe fazla kaynak yok, yabancı blogları okudum. 6 ay tamamlanınca Mert’in önüne koyduğum buharda pişmiş havucu eline almasıyla başladı maceramız

Mert 9,5 aylık oldu. Bizim yiyebildiğimiz her şeyi o da yiyebiliyor tuzsuz ve şekersiz olarak. Yerkenki videolarını paylaşıyorum instagram hesabımdan #blwannesi ve #mertyiyor etiketleriyle. Bir yandan da Mert’e pişirdiğim yemeklerin tarifleri için #blwannesitarifleri etketini kullanıyorum. Ek gıdaya başlama sürecinde Blw ile ilgili türkçe kaynak sıkıntısı yaşadığım için “peki neden ben diğer anneler için kaynak yaratmayayım” dedim ve blog açtım. www.blwannesi.com Öneriler ve bebek tariflerini yayınlıyorum şimdilik.

Sima Özkan Sungur

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çıkışta Olanlar

To Top