Duyurular

Boğaziçi Üniversitesi Tanıtım Dönemi Başlıyor

Boğaziçi Üniversitesi’nin tanıtım dönemi bu yıl 3 Temmuz’da başlıyor. Üniversite tercihinde bulunacak adaylar, Boğaziçi Üniversitesi Tanıtım ve Bilgilendirme Ofisi’ni ziyaret ederek bölümler hakkında bilgi alabilecekler.

Boğaziçi Üniversitesi, akademik programları, eğitim olanakları, burs seçenekleri ve kampüs imkânları hakkında adayları ve aileleri bilgilendirmek amacıyla tanıtım dönemini 3 Temmuz tarihinden itibaren başlatıyor.  Üniversite seçimlerini yapacak olan aday öğrenciler, Boğaziçi Üniversitesi Tanıtım ve Bilgilendirme Ofisi’ni ziyaret ederek tercih etmeyi düşündükleri bölümleri yerinde görüp inceleme olanağına sahip olacaklar.

Üniversiteye aday öğrenciler ve aileleri, tercih formlarının teslim edilme tarihine kadar Boğaziçi Üniversitesi Tanıtım ve Bilgilendirme Ofisini ziyaret ederek, tercih etmeyi düşündükleri bölümler hakkında bilgi sahibi olacak, öğretim üyeleri ile yüz yüze görüşme imkanı bularak, her türlü sorularına cevap alacaklar. Tanıtım ve Bilgilendirme Ofisi Cumartesi ve Pazar günleri de aday öğrencileri ziyarete kabul edecek.

13-21 Temmuz döneminde düzenlenecek Tanıtım Günleri’ne Özel Seminerler

Tanıtım dönemi içerisinde bölüm tanıtımlarının organize edildiği Tanıtım Günleri etkinlikleri kapsamında alanında başarılı Boğaziçili mezunlar düzenlenen seminerlerle kariyer yolculuklarını kendi ağızlarından aday öğrencilerle paylaşacak. Müzikten sinemaya, akademiden girişimciliğe kadar uzanan çok geniş bir yelpazede isim yapmış Boğaziçi mezunlarının Boğaziçi’nde geçirdikleri zamanı ve deneyimlerini paylaşacakları seminerler Tanıtım Günleri süresince devam edecek. Bu seminerlerde aday öğrencilerin farklı rol modeller görmesi ve mezuniyet sonrasına dair fikir edinmeleri amaçlanıyor.

Tanıtım Günleri Seminerleri;

14 Temmuz Cuma “Kariyerinde Müziği Seçen Mezunlarımız”

17 Temmuz Pazartesi “Kariyerinde Akademisyenliği ve Araştırmayı Seçen Mezunlarımız”

18 Temmuz Salı “Kariyerinde Mühendisliği Seçen Mezunlarımız”

20 Temmuz Perşembe “Kariyerinde Sinemayı Seçen Mezunlarımız”

21 Temmuz Cuma “Kariyerinde Girişimciliği Seçen Mezunlarımız”

Tanıtım Günleri 13-21 Temmuz 2017 tarihleri arasında düzenlenecek olup, bu tarihler arasında bölüm öğretim üyeleri ve mezunlarının katılımıyla Bölüm Tanıtım Programları düzenlenecek. Tüm oturumlar www.tanitim.boun.edu.tr/canli-yayin adresinden canlı yayınla izlenirken; aday öğrenciler ve velilerle canlı röportajlar yapılacak. Boğaziçi Üniversitesi’nin resmi Facebook ve Twitter hesabı üzerinden de izlenebilecek canlı yayınlar sırasında öğrenciler sorularını #bogazicinesor hashtag’i üzerinden sorabilecekler.

Aday öğrenciler 0530 168 87 70 telefon numarasını kullanarak WhatsApp üzerinden de üniversiteye ulaşıp sorularını yöneltebilecekler.

Boğaziçi Üniversitesi Sosyal Medya’da…

Facebook – facebook.com/BogaziciUniv

Twitter – twitter.com/unibogazici

Instagram – instagram.com/unibogazici

Snapchat – @unibogazici

Youtube –  youtube.com/BogaziciUniversitesi

WhatsApp: 0530 168 87 70

 

Basın Bilgi: Ebru Kalu – desiBel Ajans / [email protected]

0212 219 74 83 – 0532 691 82 56

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çıkışta Olanlar

To Top