Kitap

“Burcu ve Berk ile…” Sanat Üçlüsü’yle Çocuklar Sanatla Tanışacak

Defne Ongun Müminoğlu, çocukların öğrenmesini istediğimiz kavramları eğlenceli bir dille anlattığı ‘’Burcu ve Berk ile…’’ serisine Müzik, Dans ve Sanat kitaplarının yer aldığı “Sanat Üçlüsü”nü ekledi.

Çocuk kitap yazarı Defne Ongun Müminoğlu, “Sanat Üçlüsü”yle çocukları eğlendirirken bilgilendiriyor. Müzik, Dans ve Sanat serisiyle çocukların duyularına dokunan Defne Ongun Müminoğlu, çocukları renkli hikâyelerle buluşturuyor.

Defne Ongun Müminoğlu, “Burcu ve Berk ile…” serisinde yer alan ‘’Müzik’’ adlı kitabıyla çocuklara müziğin çok yönlü dünyasını anlatıyor. Bu kitapta minikler, şehirde gerçekleşen Müzik Festivali sayesinde müziğin türlerini, tarihini öğreniyor, çeşitli müzisyenler ile ilgili bilgi ediniyor. Kitapta yer alan CD’de Murat Evgin’in bu kitap için yapmış olduğu “Müzik Başlasın” isimli beste de var. Çocuklar CD’yi dinlerken farklı enstrüman kullanımlarıyla müzik türünün nasıl değişebildiğini öğreniyor.

Serinin “Sanat” kitabında ise görsel sanatın nasıl başladığını, dünyanın pek çok yerindeki değişimleri, sanat türlerini, müzeleri ve eserleri anlatan Müminoğlu, çocuklara zaman tünelinde sanata eşlik etme imkanı sunuyor.
“Sanat Üçlüsü”nün “Dans” kitabında çocuklar, Dünya Dans Günü nedeniyle okulda düzenlenen birbirinden renkli etkinliklere ve geri plandaki heyecanlı hazırlıklara şahit oluyor. “Dans nasıl doğdu?”, “Zaman içerisinde nasıl değişim gösterdi?”, “En eğlenceli dans türü sizce ne?” gibi soruları çocuklar kitap sayfalarını çevirerek keşfediyor.
Müzisyen Müzik Öğretmeni Deniz Baysal, Yorumcu ve Besteci Murat Evgin, Sanat Tarihi Uzmanı Nihan Elvan Erturan, Arkeolog ve Müzelog Mine Küçük, Çağdaş Dans Eğitmeni ve Koreograf Tan Temel, Defne Ongun Müminoğlu’na “Sanat Üçlüsü”nde destek veren uzmanlar arasında yer alıyor.

www.burcuveberkile.com

 

 

Yorumlar için tıklayın

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çıkışta Olanlar

Yukarı