Eğlence

Büyük Beden Modellerden Çarpıcı İki Poz

Yukarıdaki fotoğrafları gördünüz mü? Ben ilk baktığımda ikisinin de aynı fotoğraf olduğunu sanmıştım… Peki belki benim gözlerim biraz problemli olduğu için ama gözlüklerim de gözümdeydi! Yazıyı okuyunca anladım ki, büyük beden mankeni olan bu iki kadın, insanlardaki photoshop çılgınlığına atıfta bulunmak istemişler ve beden olumlama hareketini desteklemek amacıyla Instagram’da böyle bir çalışma yapmışlar. Çok tatlılar.

dianasirokai / Instagram

Callie Thorpe ve Diana Sirokai, hem medyanın hem de sosyal medyanın dayattığı güzellik anlayışına karşı çıkıyorlar. Meslekleri büyük beden modelliği olan bu iki güzel kadın, tüm dünyaya dayatılan o “güzellik” algısını yıkmak için Instagram hesapları üzerinden birlikte çekildikleri bir fotoğrafın iki farklı halini paylaştı.

Profesyonel bir fotoğrafçının photoshop uyguladığı ilk fotoğrafta her ikisi de pürüzsüz bir cilde, “beklenen” bir “güzelliğe” sahip. İkinci fotoğraf ise aynı pozun el değmemiş, doğal hali.

dianasirokai / Instagram

Bu çalışmayla iki genç kadın, tüm insanları kendilerine tam da oldukları gibi güvenmeleri gerektiği konusunda cesaretlendirmeyi amaçlıyor. Aslında başka pek çok kadın gibi, bizim gibi…

Modellerin açıklamaları ise şu şekilde:

Diana: “Bunun amacı, dergilerin ve medyanın fotoğraf düzenlemeyi nasıl farklı bir düzeye çektiğini size göstermekti. Ünlüler ve modeller fotoğraflarda kendileri gibi bile gözükmüyorlar. Öyle sahte bir dünyada yaşıyoruz ki gerçeği geri getirmenin zamanı geldi.”

dianasirokai / Instagram

Callie: “Bu sektörde Photoshop’un gerekli olduğu yerler olsa da bu, oldukça aşırı. Kendimizi gerçekten ne kadar çok değiştirebileceğimizin göstergesi. Bence Diana ve ben, gülümseyen iki arkadaş olarak fotoğrafta harika gözüküyoruz. Tüm kadınlara da göbeğin, selülitin ya da çatlakların aslında çok “normal” olduğunu göstermek istiyoruz. İçinde bulunduğunuz bedenle ve olduğunuz insanla mutlu olun.”

https://www.instagram.com/p/BaXaWK8nHAI/?taken-by=dianasirokai

 

yemek.com

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çıkışta Olanlar

To Top