Yaşam

Cinsel Hayatınıza Biraz Kamasutra Katın

Yetişkinlik çağında sağlıklı bir cinsel yaşam kişiler için önemli bir yer tutuyor. Özellikle evliliklerde çiftlerin birbirleriyle uyum içerisinde olmaları, bir denge kurmaları, yaşama olan sevgilerini ve birbirlerine olan sevgilerini de ayakta tutuyor. Cinsel hayatında sorunlar yaşayan çiftlerin evlilikleri de genellikle sallantıda olmakta. Karşılıklı doğru iletişim kuramayan diğer anlamda iletişimsizlik içindeki çiftlerin sorunları daha da büyüyerek, ayrılma, boşanma hatta aldatmaya kadar gidebiliyor. Dünya üzerinde partnerlerin sağlıklı bir seks yaşamına sahip olmaları için pek çok alternatif öğretiler geliştirilmiştir. Farklı kültürlerden tüm dünyaya yayılan bu uygulamaları öğrenip denemek, kişilerin hem kendileriyle hem de çevreleriyle daha olumlu, uyum içinde yaşamalarını sağlar.

Mesela Yoga gibi ruhani geleneklerin ana vatanı olan Hindistan’dan çıkan tantra, aslında dokunma anlamına geliyor. Hinduizm’in aktif dişil Tanrıça formu olan Şakti’ye bağlı olan tantra’da cinsellik son derece sıkı şartlara bağlı ve pek çok başka pratikle birlikte düşünülmesi gereken bir ritüel. Bu sayede çiftler sevişirken sadece seks yapmıyorlar, birbirlerinin ruhuna değiyor, birbirlerini tamamlıyor ve anlıyorlar. Kamasutra nedir derseniz zevkin kitabı diyerek kelime anlamından başlayabiliriz. Lakin kama, zevk; sutra ise kitap demek.

Kamasutra, kimilerine göre Hindistan kökenli bir yaşam tarzı; kimilerine göre ise sadece cinsel birleşme yolu. Sadece bir seks eylemi olarak nitelendirilen “kamasutra” eşleşme ve beraberlik yöntemi olarak kullanılıyor ve bir tür yaşama sanatı olarak varsayılıyor. Bu öğretinin amaçları arasında kadının ve erkeğin mutluluğu önemli, çiftler arası denge kurmak ve onlara yaşamı sevdirmeyi amaçlayan düşünceler bulunuyor. Buna ek olarak cinsel açlığın giderilmesi konusunda kullanılabileceği görüşü de var. Fakat genel olarak bunu sadece cinsel eylem olarak görenlerin sayısı daha yüksek. Kamasutra pozisyonları, çiftleri zevkin doruklarına çıkarmasıyla ünlü.

İlişkilerine, cinsel hayatlarına ve yataklarına biraz heyecan katmak isteyen ama hayal güçleri çok da ileride olmayan çiftler için kamasutra pozisyonlarını incelemek faydalı olabilir.

Yorumlar için tıklayın

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çıkışta Olanlar

Yukarı