Aile

Cinsel Hayatınızı Yok Etmemek İçin Bu 10 Büyük Hatayı Yapmayın

Partnerinizle cinsel hayatınızın dengesini alt üst etmek istemiyorsanız sevişirken bu 10 hatayı asla yapmayın.

Evet sevişirken de hata yapmak mümkün. Mutlu birlikteliğinizin sonunu bile getirebilir bazı yanlışlar… Tabii “hata” yapmamaya odaklanmak da doğru değil. Aklınız size yapmamanız gerekenleri hatırlatırken sürekli olarak aynı şeyi tekrar edip, durduk yere de absürt bir hata yapmayın.

Cinsel başarı çiftler arasındaki ten uyumuna bağlı. Yatakta iyi olmak, kötü olmak ne kadar fazla umurunuzda olursa o kadar başarısız olursunuz. Ten uyumu varsa zaten sevgilinizle seks hayatınızı yoluna koyarsanız fakaaat işte bu aşağıda sayılanları yaparsanız, onunla bir gelecek planı yapmayın, onu unutun.

1- Sevgilinize yanlış “isim”le hitap etmek

Kendinizi anın şehvetine kaptırıp o an nerde ve hatta kimle olduğunu unutan ya da karıştıran ilk kişi siz olmayacaksanız. Bu ne yazık ki pek çok insanın başına gelen korkunç bir durumdur. Kendinizi bu pozisyona sokmak istemiyorsanız isim kullanmaktan kaçının.

2- Yatakta partnerinizi eleştirmek

Bir ilişkinin hiçbir anı kritize edilerek geçmemesi gerekirken en son eleştiriye açık konu ise yatak odasıdır. Partnerinizi eleştirmek sadece onun konsantrasyonunu bozmaya ve sevişmekten soğumasına neden olur!

3- Partnerinizi eski sevgililerinizle kıyaslamak

Eskileri unutmalısınız. Unutamıyorsanız da unutmuş gibi yapın. Adlarını ve davranışlarını asla anmayın. Bunu özellikle de yatak odasında kesinlikle yapmayın. Bir insanı kendinizden ve seksten soğutmak istemiyorsanız onu asla başkalarıyla kıyaslamayın!

4- Partnerinizin kilo aldığını ima etmek –ya da- verdiğini

Sevişirken partnerinizin göbeğini ya da balkonlarını okşamak ya da öpmek yerine ne kadar kilo aldığını ima eder şekilde avuçlamak sadece hata değil aynı zamanda büyük bir acımasızlıktır! Onu kilo vermek için motive etmek istiyorsanız bunu sakın ha sakın sevişirken denemeyin! Ya da kemikleri sayılıyor olabilir ama olsun. Kendi görünüşünü düşünen sevgiliniz, sevişmekten keyif almayacaktır ve komplekse girecektir. İkinize de zarar. Vücutlarınızla barışın.

5- Televizyon izlemek

Sevişirken onun arkasından maç ya da dizi izleyerek zamanı aktif kullanma fikri ilk bakışta çekici gelebilir. Ama dünyanın hiçbir yanında kabul edilebilir ya da kibar bir davranış değildir!

6- Sevişirken telefona bakmak

Kitap okumak neyse de… İster telefon çalmış olsun, isterseniz son attığınız tweet’in kaç beğeni aldığına bakmak istiyor olun… Sevişirken telefonu elinize almak affedilmez günahlardan biridir. Zaten günün %90’ını telefona bakarak geçiriyorsunuz.

7- Saate bakmak

Eğer yetişmeniz gereken bir randevunuz varsa o zaman sevişmeye ilk başta yeltenmeyecektiniz! Ha yok sizin derdiniz ne zaman bitecek diye zaman tutmaksa o zaman da yanlış ringdesiniz! Biraz saygı yahu!

8- Ne zaman bitecek diye sormak

Eğer sevişmenin o an, oracıkta bitmesini istiyorsanız hiç çekinmeyin ve partnerinize ne zaman bitireceğini sorun. Bu onu soğutmaya ve moralini bozmaya yetecektir!

9- Sıkıldığınızı belli etmek

Etrafı izlemek, sevimsiz surat ifadeleri yapmak, oflayıp poflamak gibi sıkıldığınızı belli eden davranışlar yapacağınıza üzerinizdeki kişiyi tekmeleyip yere atın daha iyi. Çünkü bu davranışınız onda aynı bu hissi yaratacaktır!

10- Suratınızla mutlu olmadığınızı göstermek

Söyledikleriniz ve yaptıklarınız kadar mimikleriniz de önemli. Kimse size orgazm taklidi yapmanızı söylemiyor. Ama lütfen tiksinir ya da sıkıntıdan ölecek gibi görünen yüz ifadelerini de kendinize saklayın. Azıcık kibar olun!

Zaten bunların çoğunu yapıyorsanız artık o kişiyle sevişmeyi de bırakın. Ayrılın. Herkes yoluna gitsin…

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çıkışta Olanlar

To Top