Aile

Çocuklar İçin En Değerli Yılbaşı Hediyesi

Çocuklar için en değerli yılbaşı hediyesi, aileyle geçirilen kaliteli zaman!

Yeni yıl yaklaşırken anne ve babaları hediye telaşı sardı. Herkes çocuğu için en güzel hediyeyi almak istiyor. Çocuk gelişimi uzmanları, çocukların anne babalarıyla kaliteli zaman geçirmelerine katkı sağlayacak hediyelerin tercih edilmesini öneriyor.

Oyunların ve oyuncakların çocukların hayatında çok önemli bir yere sahip olduğu şüphesiz. Yeni yılın kutlanacağı ve okulların yarıyıl tatiline gireceği Aralık ayında, ebeveynler de çocuklarına beğenecekleri yılbaşı hediyeleri alma telaşı yaşıyor. Ancak çocuklara hediye alışverişine çıkıldığında, çoğu zaman kolaya kaçılarak çocuğun anında paketinden çıkartıp oynayabileceği, kişisel gelişimine herhangi bir katkı sağlamayan, hayal gücünü beslemeyen oyuncaklar tercih ediliyor. Oysa ki gözlem yapabilen ebeveynler, çocuklarının bu tür hazır oyuncaklarla uzun süre oynamayacağını gayet iyi biliyor. Tabii ki günümüzde çocukların çok fazla oyuncağa sahip olması,  bu durumda büyük rol oynuyor. Birbirinden çok farklı özelliklerde olmayan fazla sayıda oyuncak arasında çabucak sıkılan çocuklar, bir noktadan sonra yeni alınan bir oyuncağa da uzun süre ilgi gösteremez duruma geliyor, dikkatini toplayamıyor.

Çocuklar anne babalarıyla oyun yoluyla bağlantı kurmayı seviyor

Öte yandan gündelik hayatın yoğun temposunda çocuklarıyla kaliteli vakit geçirmekte zorlanan aileler de kendilerini çocukların oyunlarına entegre etme konusunda sıkıntı yaşıyor. Hazır oyuncaklar, anne babasıyla birlikteyken onlarla gerçek bir bağlantı kurduğunu hissetmek isteyen çocukların duygusal ihtiyaçlarını karşılamakta yetersiz kalıyor. Bu noktada çocukların aile bireyleriyle birlikte oynayabilecekleri kutu oyunları imdada yetişiyor. 3-7 yaş arası çocuklara yönelik olarak her ay farklı bir temaya ait pedagog onaylı 3 aktivite için gerekli tüm malzeme ve tema dergisinden oluşan Pakolino Aktivite Kutuları, çocukların yaratıcılıklarını besleyen aktiviteleri aile üyeleriyle birlikte yaparak kaliteli vakit geçirmelerini hedefleyen bir seçenek olarak dikkat çekiyor. Kurucu Pınar Gül Ramsay’ın kendi kızıyla oynayacak yaratıcı, eğitici ve eğlenceli oyunlar bulmakta zorlanması üzerine geliştirdiği aktivite kutuları, çocukları doğalarında olan merakın peşinden giden, problem çözen ve üreten bireyler olmaya teşvik ediyor.

İçindeki aktivitelerin çocukların kendi başlarına değil de bir yetişkinle beraber yapabilecekleri şekilde tasarlandığı Pakolino Aktivite Kutuları, bu özelliğiyle çocukları için oyun kurmakta zorlanan ailelere pratik bir çözüm sunuyor. Kutu içeriğindeki aktivitelerin, çocukların 7 temel gelişim alanı olan zihinsel, psiko-motor, dil, sosyal ve duygusal alanlarını desteklemesine ve aynı zamanda hayal güçlerini kullanarak yaratıcılıklarını geliştirmelerine katkı sağlayan nitelikte olmasına dikkat ediliyor.

Yılbaşı eğlenceleri aileyi bir araya getiriyor

Yeni yıla da çocukların aileleriyle birlikte kaliteli zaman geçirmelerine katkı sağlayacak yeni fikirlerle merhaba diyen Pakolino, ailece birlikte güzel anıların biriktirildiği ve yeni dileklerin tutulduğu yılbaşından ilham alarak tasarladığı “İyi Dilekler Kutusu” temalı Aralık sayısıyla, abonelerinin yılbaşı eğlencelerine renk katacak. Aile bireyleri ilk olarak kutudan çıkan Dilek Ağacı’na yeni yıl dileklerini yazıp asacaklar. Daha sonra, içinden balonlar ve yıldızlar fışkıran çok eğlenceli ve 3 boyutlu bir yılbaşı tebrik kartı hazırlayacaklar. Kutudan çıkan son oyun ise, yılbaşı eğlencelerinin vazgeçilmezi Tombala’ya rakip olacak kadar eğlenceli bir oyun olan Sıralamaca olacak. Ailelerin bir araya geldiği, birlikte yemek yiyerek, birlikte eğlendiği yılbaşı eğlencelerini çocukları için daha da keyifli hale getirmek isteyen ebeveynler, Pakolino Aktivite Kutuları’ndan çıkan tüm bu aktiviteleri çocuklarıyla birlikte yapacak.

Pakolino Hakkında:

Pakolino, 3-7 yaş arası çocuklar için hazırlanmış, üyelik sistemiyle her ay evinize ücretsiz kargoyla gönderilen aktivite kutularıdır. Kutuların içinde hem çocuğunuzun gelişimine katkıda bulunacak, hem de onunla kaliteli zaman geçirmenizi sağlayacak 3 farklı aktivite, tema dergisi ve aktiviteler için gerekli tüm malzemeler yer alır. Her ay farklı bir tema işlenerek çocuğunuzun 7 gelişim alanı desteklenir. Okul öncesi dönemde gelişimi önemli olan küçük motor kasları, büyük motor kasları, keşfetme, yaratıcılık, araştırma, dil ve duygusal gelişim düzenli olarak yaptığınız bu aktivitelerle pekişir. Aktiviteler için gerekli olan tüm malzeme ve yönlendirmeler kutunun içerisinde yer alır. Düzenli olarak keşif ve yaratıcılık içeren aile zamanı sağlayan Pakolino.com, çocuğunuzun duygusal gelişimini destekler.

Aylık, 3 aylık ve 12 aylık üyelik sistemleri mevcuttur. www.pakolino.com üzerinden üyeliğinizi gerçekleştirebilirsiniz.
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çıkışta Olanlar

To Top