Eğlence

Çocuklara Photoshop Yapılmaz

Siz photoshop’u ne için, nerede ve nasıl kullanıyorsunuz? Artık öyle PS öğrenmeye gerek de yok, uygulamalar kendi kendilerine yapıyorlar shop’u… Daha ince, daha pürüzsüz, her anlamda daha GÜZEL görünmek için yapmadığımız şey kalmadı. İnternette yaşadığını zanneden de çok. Sokağa çıkmıyor, hiç kimseyle görüşmüyor (buluşsa da sosyal medyaya bakmaktan konuşmuyor, yahu arkadaşıyla buluşuyor ama yüzüne bakmıyor!) Makyaj yapıyor, saçını yaptırıyor, bi fotoğraf çekiyor, insta’da paylaşıyor, like’ları bekliyor, like’ları sayıyor, makyajını siliyor, TV karşısına geçip magazin izliyor gibi çoğu kişi. Sonuçta hepimiz bir şekilde kendimizi daha farklı göstermek adına bir şeyler yapıyoruz (maalesef).

Miranda Kerr

Son zamanlarda ünlülerin photoshop yaparken arkadaki kapı, pencere, duvarları nasıl da bir süper kahraman gibi yamulttuklarını görmüşsünüzdür. Son derede fit olan bu ünlü kadınlar neden buna ihtiyaç duyuyor o da bir muamma…

Ama işte bazı insanlar var ki, onlar bambaşka amaçlar için kullanıyorlar shop’u. Mesela çocukluk fotoğraflarına şimdiki halini montajlamak gibi… 😊

Conor Nickerson

Fotoğrafçı Conor Nickerson, 1997-2005 arasında çekilen çocukluk fotoğraflarına bugünkü halini ekledi. Oldukça nostaljik fotoğraflar ama bilmeyen bir göz için shop’u fark etmek neredeyse mümkün değil.

Conor Nickerson

Nickerson da zaten fotoğrafların kalitesini eşleştirmekte çok zorlandığını söylüyor, işin en zor kısmı burası olmuş. Keskinleştirme, bulanıklaştırma, noise gibi efektler kullanmış. Eski şapkaları, t-shirt’leri toplamış, poz vermiş ve olabildiğince eskiye uyumlu olmaya çalışmış. Daha sonra da çocukluk fotoğraflarının yanına şu anki halini eklemiş.

Conor Nickerson

Fotoğrafçının sayfaları ise şu şekilde:

Facebook: https://www.facebook.com/ConorNickerson/

İnternet sitesi: https://conornickerson.com/en/landing

Conor Nickerson

Conor Nickerson

Conor Nickerson

Conor Nickerson

Conor Nickerson

boredpanda

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çıkışta Olanlar

To Top