Aile

Çocukların Önünde Küfür Etmeyi Savunan Anne 28 Bin Beğeni Aldı

Constance Hall, genç, şirin, özgür ruhlu, güzel bir anne; ebeveynlik konusunda dikkat çekici, dürüst ve farklı bir post’la geçtiğimiz günlerde takipçilerine şaşırttı. Constance Hall, blogger anneler dünyasında, çocuk sahibi olduktan sonra gelen pek çok sıfata meydan okuyor. Faccebook’ta paylaştığı dürüst post’larla da oldukça seviliyor.

mrsconstancehall / instagram

Avustralyalı anne, geçtiğimiz günlerde ebeveynleri ilgilendiren bir konuya parmak bastı: Çocukların önünde küfür etmek! Bu paylaşımı 28 binden fazla beğeni aldı ve 1,600 kez paylaşıldı. Ayrıca pek çok ebeveyn takipçisi, kendi küfür alışkanlıkları ve anılarıyla ilgili yorumlar yazdı.

Constance Hall, en büyüğü 8 yaşında olmak üzere 4 çocuk annesi. Çocukların – içgüdüsel olarak asla küfür etmediği ve bunu sadece yetişkinlerin yaptığı – düşüncesi hakkında bir paylaşım yaptı. 5 yaşındaki oğlunun birkaç küfürlü kelime kullanması ve arkadaşlarının da aslında küfür sevdiğine değindi.

mrsconstancehall / instagram

“Küfür ediyorum, tabii ki doğru değil.

Bazen çocuklarımın önünde küfür ediyorum. Ama kendime şunu söyleyerek haklı çıkarmaya çalışıyorum. Sadece bir durumu vurgulamak için küfür ediyorum, asla kimseye küfür etmiyorum.

Beni asla birine karşı direkt küfür ederken göremezsiniz. Bir sürü kişinin olduğu bir arabada, bebeğim etrafa bir koku salarsa kendi kendime küçük bir küfür edebilirim. Ya da masum bebeğim yumuşak dudaklarıyla, mememi emerken o acıyla bir küfür edebilirim. Lütfen inkâr etmeyin, 4 bebek emzirdim ve her seferinde acı çektim, kahretsin ki acıyor.

mrsconstancehall / instagram

Ama çocuklarım hiç küfür etmediler, onlar şöyle biliyor. “Annem edebilir, biz edemeyiz.”

Hatta onlara, bunun içgüdüsel olduğunu öğretme ihtiyacı hissettim.

Fakat geçenlerde Arlo beni birkaç kelime ile şaşırttı.

Yeni arkadaşlarının bazı küfürlü kelimeler kullandığını söylüyor ve bu şekilde kendilerini havalı hissediyorlar.

Bu beni rahatsız ediyor mu? Çok fazla değil, vahşet beni daha çok rahatsız eder.

mrsconstancehall / instagram

Kesinlikle onu teşvik etmedim fakat önemli bir şey fark ettim.

Arlo, artık arkadaşlarının onu bizden daha çok etkilediği yaşlara geldi. Onları seviyor, onlardan güç alıyor ve onları kopyalıyor.

Çocuklar, belli bir yaşta arkadaşlarıyla daha fazla zaman geçirmeye başlıyor ve bu konuda yapabileceğimiz bir şey yok. Akranlarının arasında kim olduğunu keşfedecek.

O sosyalleşiyor. Ve bu çok güzel. Bizim yapabileceğimiz, onlara saygı duyulacak nitelikleri tanıtmaktır.

mrsconstancehall / instagram

Bir oğlumun başkalarına yardım ettiğini görmeyi, bir diğerinin kibar davranışlarını, kızımın komik şakalar yapmasını seviyorum.

Dolayısıyla, “küfür etme, bu havalı bir şey değil” demek önemli olsa da, aile içindekine benzer ahlak kurallarına sahip arkadaşlar bulmasına yardımcı olmak da önemlidir.

Bu şekilde bizi görmezden gelmeye başlayıp, arkadaşlarıyla hayatlarını geçirmeye başladıklarında şunu bileceğim. Belki küfür edecekler ama iyi ellerde olacaklar.

Çünkü bizim evimiz küfürbaz olabilir ama ağzına kadar sevgi dolu.”

mrsconstancehall / instagram

Instagram: mrsconstancehall

Huffingtonpost

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çıkışta Olanlar

To Top