Aile

Çok Başarılı İnsanlar Hafta Sonu Ne Yapıyor?

Bazı insanlar için hafta sonları tüm iş yoğunluğunu bir kenara bırakıp, kendi köşelerine çekildikleri, kutsal günler… Bazı insanlar için Cumartesi ve Pazar, çalışmaya devam ettikleri, rekabette öne çıkmak için kullandıkları şanslı günler.

Başarıları artık dünyanın dört bir yanına ulaşmış insanlar, genellikle hafta sonlarını işten uzak geçiriyorlar gibi gözüküyor. Aslında hafta sonlarını şöyle geçirmek doğrudur, böyle geçirmek yanlıştır demek mantıklı değil. Önemli olan, dengeyi sağlamak, bakalım çok başarılı insanlar hafta sonlarında ne yapıyor…

Elon Musk çocuklarıyla vakit geçiriyor

SpaceX ve Tesla’nın milyarder CEO’su Musk’ın 5 oğlu var. Hafta sonlarını onlarla birlikte geçiriyor. Fakat çocuklarla geçirdiği “kalite zaman”larının bir kısmında e-posta gönderdiği de itiraf ediyor. “Direkt olarak konuştuğumuz zamanlar dışında, sürekli bir etkileşime ihtiyaç duymuyorlar. Onlarla birlikteyken aynı zamanda çalışabildiğimi de keşfettim.”

Elon Musk

 

Rachel Maddow, hafta sonlarını kırsal bölgede geçiriyor

Gazeteci, televizyoncu Rachel Maddow, hafta sonları kız arkadaşı Susan Mikula ile birlikte şehir merkezine 3 saat uzaklıkta olan kırsal bir bölgeye gidiyor. Hafta içi televizyon programı için Manhattan’daki apartmanında yaşayan Maddow, hafta sonu boyunca kentin dışında, ihtiyaç duyduğu zihinsel dinlenmeyi yaşıyor. Ayrıca Cumartesi günleri çizgi roman okumaktan hoşlanıyor.

Jack Dorsey, yürüyüşe çıkıyor ve hafta içine hazırlık yapıyor

Twitter ve Square için tam zamanlı çalışan Jack Dorsey, her işin tamamlanması için, her güne bir tema vererek çalışıyor. Tüm dikkatini bir işe veriyor, dikkat dağılımı olasılığını azaltıyor ve o günün görevine odaklanabiliyor. Cumartesi günleri yürüyüş yapan Dorsey, Pazar gününü yaptığı işlerin geri dönüşlerini incelemeye, strateji geliştirmeye ve hafta içine hazırlanmakla geçiriyor.

Jack Dorsey

 

Arianna Huffington e-postalarına bakıyor

Televizyoncu ve yazar Arianna Huffington, Cumartesi günleri gelen kutusunda dolaşmayı sevdiğini itiraf ediyor. Ama asla birlikte çalıştığı insanlardan yanıt almayı beklemediğini de sözlerine ekliyor. “Gece, 23.00’da bir mail gönderdiğimde, yapılacaklar listemden kaldırmış oluyorum o işi, ancak cevap beklemiyorum. Ve bunu açık bir şekilde söylüyorum, hafta sonu yanıt beklemiyorum!”

Bill Gates eskiye göre biraz rahatlamış

Microsoft’un kurucusu Bill Gates, bir hafta sonunu, kızının ata binişini izleyerek geçirebiliyor artık. Gates, eski moda eğlenceden hoşlanıyor. “Bundan 20 yıl önce günlerce ofisten çıkmazdım, iki kez bile düşünülecek bir şey değildi, çalışırdım –yanımda çok fazla enerji ve saflık vardı. Artık biraz daha rahat yaşamayı umuyorum fakat üzerimde ekstra bir bilgelik var.

Bill Gates

Mark Cuban çocuklarını şımartmamaya çalışıyor

Milyarder iş adamı Mark Cuban, hafta sonları eşiyle birlikte özellikle normal bir ev yaşantısı sağlamaya çalışıyor. “Hafta sonları bir dadı geliyor ve eşimle birlikte Cumartesi sabahları dışarı çıkıyoruz. Hafta sonu sadece bizim oluyor. Çocukları yatırıyoruz. Akşam yemeği yiyoruz. Mümkün olduğunca normaliz.”

Malcolm Gladwell, sakin Pazar okumalarını ve çay içmeyi seviyor

Kitapları çok satanlarda yer alan yazar Malcolm Gladwell, Pazar günlerini çay içip, gazete okuyarak, yürüyüşe çıkıp, bir brunch’a giderek, HBO izleyip, spor kanallarında dolaşarak geçiriyor. “Bana verilen her şey için teşekkür ediyorum.” diyor.

Soledad O’Brien, işi ve eğlenceyi karıştırıyor

Gazeteci Soledad O’Brien, hafta sonları 06.00’da uyanıp, 09.00’da yatıyor. Sıklıkla çalışıyor, hayır işlerine zaman ayırıyor ve binicilikle ilgileniyor.

Soledad O’Brien

Sergey Brin, akrobasiyle uğraşıyor

Google kurucularından olan Sergey Brin, boş zamanlarında adrenalin yüklü sporlar deniyor ve bedeninin sınırlarını zorlamayı seviyor. Hokey, frizbi, jimsantik, paraşütle atlama, trapez uçuşları vb.

Adam Nash, eşiyle gece dışarı çıkıyor

Wealthfront’un CEO’su Adam Nash, eşiyle birlikte gece dışarı çıkmaktan keyif alıyor. Dışarıda birkaç saat akşam yemeği yiyip, bir şeyler içerek zaman geçirmenin harika olduğunu düşünüyor. “İş hayatıyla özel hayat arasında bir sınır olmalı ve birbirine karışmamalı. Hepimiz insanız ve benim hafta sonlarımın çoğunu insanlarla geçirdiğimi görebilirsin. Bu beni şarj ediyor ve perspektifimi korumamı sağlıyor.”

Michele Turner, çocukları uyanmadan önce işlerini bitiriyor

3 çocuk annesi eski CEO, yeni ürün strateji bölümü başkanı Michele Turner, olabildiğince erken işlerini bitirip çocuklara zaman ayırıyor. Sabah 06.00 gibi herkesten önce uyanıp, işlerini hallediyor. Ailesiyle geçirdiği zamanı bölmemeye çalışsa da, herhangi bir şeyi kaçırmamak için gün boyunca ara ara e-postalarını kontrol ettiğini söylüyor.

Tim Gunn, sanatsal aktivitelere zaman ayırıyor

Televizyoncu, yazar, aktör Tim Gunn, Pazar günlerini neredeyse kapanışına kadar, Metropolitan Müzesi’nde geçiriyor. Central Park’a yürüyor ve kendisini hafta içine düzgün bir şekilde hazırlamak istediğini söylüyor. “Ben büyük bir sanat aşığıyım. Yunan ve Roma Galerilerine gidiyorum. Bazı objelere kitlenip kalabilirim, müze ziyaretleri bana çok duygusal geliyor. Bazı resimler beni yükseltiyor.” Daha sonra Balcony Lounge’a gidip bir ya da iki kadeh şarap içip, sandviç yiyor, bu sırada gördüğü şeyleri araştırmak için iPad’ini açıyor. “Antik Roma konusunda doyumsuz bir halim var.” diyor.

Businessinsider

 

Yorumlar için tıklayın

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çıkışta Olanlar

Yukarı