Yeme&İçme

Dardanel Ton’la “Pilavını Tonla!” Lezzeti Katla

Türk mutfağının yeri doldurulamaz yemeği pilavı, ton balığıyla hiç denediniz mi? Eğer bugüne kadar denemediyseniz, hemen en sevdiğiniz pilavı hazırlayın ve Dardanel Ton ile birleştirerek pilavınızı tonlayın. Pilav ve ton uyumunun enfes tadından vazgeçemeyeceksiniz!

Hem pilavı hem de ton balığını seviyorsanız Dardanel Ton’lu pilav tam size göre! İçine katılan her çeşit et ya da sebzeyle uyum sağlayan, geleneksel yemeğimiz pilavı bir de Dardanel Ton ile tadın. İster pirinç ister bulgur pilavı seviyor olun, pilavın Dardanel Ton’la uyumuna hayran kalacaksınız!

Pilav ve ton balığı uyumunu tatmak için pilavınızın üstüne damak tadınıza göre istediğiniz miktarda arzu ettiğiniz Dardanel Ton ürünlerinden birini eklemeniz yeterli. “Yemeklerde acıyı severim” diyenlerdenseniz, Dardanel seçiminizi acılı tondan yana kullanın. Pilavınızı tonlayarak hem kendinize özel ziyafetler çekin hem de maharetli ellerinizle misafirlerinizin gönlünü fethedin.

Dardanel hakkında:
Türkiye’nin balık uzmanı Dardanel, 1984 yılında Çanakkale’de, Niyazi Önen tarafından kuruldu. 1986 yılında Türkiye’deki ilk konserve ton balığı üretimini gerçekleştirdi. Tüketiciyi birçok yenilikçi lezzetle tanıştıran, Türkiye’nin en sevilen markaları arasında yer alan Dardanel, gıda güvenliğine ve doğaya saygıya büyük özen gösteriyor. Bu kapsamda, yalnızca ICCAT (Atlantik Orkinosunu Koruma Komisyonu) tarafından belirlenen avcılık kotalarını uygulayan şirketlerle çalışıyor. Yunuslara zarar vermeden yapılan avcılık metodunun simgesi “Dolphin Safe” belgesi sahibi olan Dardanel ayrıca, aldığı “Friend of The Sea” sertifikasıyla da sürdürülebilir denizciliğe, çevrenin ve doğal yaşam alanlarının korunmasına büyük önem verdiğini belgeledi. Tüketicilerin lezzetli sofralarda keyifli vakit geçirmesi, mutlu olması, iyi hissetmesi amacıyla tüm gücüyle, büyük bir titizlikle çalışan Dardanel, Türkiye’de deniz ürünleri tüketiminin artması yönündeki çalışmalarını hızla sürdürüyor, yeniliklerini hayata geçirmeye devam ediyor. Lezzet tutkunları tarafından büyük ilgi gören Baricci, Mister No ve Dardenia da Dardanel tecrübesi ve güvencesiyle hizmet sunan markalar arasında yer alıyor.

www.dardanel.com.tr
www.facebook.com/Dardanel
www.twitter.com/balikuzmani

 

dardanel

 

 

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çıkışta Olanlar

To Top