Aile

Doğum Sancısı Çekerken Final Sınavını Veren Muhteşem Anne

İşte annelerin gücü… Hamilelikte bile kendini gösteriyor. Aynı anda pek çok düşünmek ve yapmak… İnsanın istedikten sonra yapamayacağı hiçbir şey yok gerçekten. Kansas City’de yaşayan Nayzia, üniversite final sınavını doğumdan bir gün önce hastane odasında, hastane yatağında yaptı. Ve bu esnada çekilen bir fotoğrafı twitter’da paylaştı. Biz de böylece bu ilginç ve bir o kadar takdir edilesi olayı öğrenmiş olduk.

Nayzia Thomas, 11 Aralık’ta bu fotoğrafı paylaşarak pek çok kişiye ilham oldu. Fotoğrafta kucağında bir laptop gözüküyor. Hastane odasında bir yatakta olduğu çok belli, üzerinde de hastanelik kıyafetler var. Fotoğrafı, hastane odasında kızını yalnız bırakmayan annesi çekmiş. Twitter’da fotoğrafı paylaşırken şunları yazmış.

Nayzia: “Bu fotoğrafı annem çekti. Ve bu, benim hayatımın mükemmel bir açıklaması. Evet, bir bebek sahibi olmak üzereyim. Ama final sezonu henüz bitmedi.”

Johnson County Community College’da ikinci sınıf Psikoloji öğrencisi olan Nayzia, iyi bir dereceyle üniversiteden mezun olmayı kafaya koymuş. Hamileliğinin 39. haftasına kadar da okula gitmeye devam etmiş. Bebeğine “hoş geldin” demeden önce, 12 Aralık’ta ise son sınavını göndermiş.

Aslında sınav, hafta sonunda gerçekleşecekmiş ama anne adayı doğumdan önce her şeyi halletmek istediği için son sınavı bu şekilde ve erkenden yapmayı başarmış.

“Her şey çığırından çıkmadan önce bu finalleri bitirmeliyim diye düşündüm. Okul benim için çok önemli. Gebeliğin, onun önüne geçmesini istemiyorum. Ama insanların beklentisi bu yönde sanki. ‘Sen çok genç bir annesin’ deyip duruyorlar. Bu yüzden annem bu fotoğrafı çekti. Tamamen olan biteni gösteriyor.”

Yazın ortasında hamile olduğunu öğrenen Nayzia okulla birlikte üç işte çalışmaya başlamış. Hamileliği sırasında da çeşitli aksiliklerle karşılaşmış. Stresli bir doğum geçirmiş ve kan nakline ihtiyaç duyulmuş. Bütün bu zorluklara rağmen, bebeği sağlıklı ve sömestr ortalaması 3,5 (4 üzerinden) olduğu için çok mutlu. Oğlu Anthony ile bir ay boyunca ilgilenecek, gelecek sömest ise okula tekrar dönecek. Okul başladıktan sonra eşiyle birlikte çocuklarına dönüşümlü olarak bakmayı planlıyorlar.

“Annem yalnız bir anneydi. Ve biz onun üç çocuğu okullarımızda dereceler alıyoruz.” diye de ekliyor Nayzia.

https://twitter.com/naydxll/status/941381516831150080?ref_src=twsrc%5Etfw&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.parents.com%2Fbaby%2Fall-about-babies%2Fthis-awesome-mom-finished-a-final-exam-while-she-was-in-labor%2F

parents

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çıkışta Olanlar

To Top