Anne Olmak

Drew Barrymore’un Kızı Dünya Günü’nde Doğmuş

Drew Barrymore, 1975 doğumlu, ABD’li sinema oyuncusudur. Kariyerine küçük yaşta başlayan ünlülerden o, henüz 11 aylıkken bir reklam filminde yüzünü gösteriyor herkese. E.T. filmi ile ise dünya çapında meşhur oluyor. Gençliği çalkantılı geçen Drew Barrymore, oynadığı romantik komedi filmleriyle ünlülüğü koruyup, pekiştirmeyi başarıyor. İki kız çocuk annesi olan ünlü aktris, 22 Nisan, Dünya Dünya Günü’nde (evet ilginç bir özel gün) ikinci kızının doğum günü kutlamasını Instagram sayfasında şöyle paylaşmış.

“Doğum günün kutlu olsun benim minik perim Frankie. Dünya Günü Kızı. Seni ve ablanı tüm evrenden daha çok seviyorum. Ve uzaydan. Sen benim hayatımın anlamısın. Ve sana baktığımda, yaşadığım o an büyük bir sevinç duyuyorum. İkinizle geçirdiğim her an, hayatımın en güzel anları. Annen olduğum için çok gururluyum.”

Yukarıdaki filmde Drew Barrymore, her sabah yeni güne, hafızasını sıfırlamış olarak başlıyordu. Ve buna rağmen iki minik evlat sahibi olmayı başarmıştı. 🙂 Romantik komedilerin en tatlı filmlerinden biri olabilir.

22 Nisan Dünya Günü ise, ilk olarak 1969’da San Francisco’da düzenlenen Ulusal UNESCO Dünya Konferansında John McConnell tarafından dünyamızın yaşamı ve güzelliğini kutlayarak, karşı karşıya kaldığı çevresel tehditlere dikkat çekmek amacıyla bir özel gün düzenlenmesi fikri ile ortaya çıkmıştır.

John McConnell, Dünya Günü kutlamaları için tarih olarak ekinoks (gece ve gündüzün eşit olduğu) zamanı yani 21 Mart’ı önermiştir. Daha sonra ise çevre sorunlarına büyük bir kamuoyu ile tepki gösteren ilk hareket, Wisconsin Senatörü Gaylord Nelson’un desteği ile ve Denis Hayes’in organizatörlüğünde 22 Nisan 1970 günü ilk Dünya Günü kutlamaları olarak tarihe geçmiştir. Bu kutlamalara yaklaşık 20 milyon kişi katılmış, birçok konferans ve sempozyum düzenlenerek, çevre sorunlarına dikkat çekilerek ABD’nin ilk ‘Temiz Hava Yasası’ ve ‘Temiz Su Yasaları’ hazırlanmıştır.

parents, vikipedi

Yorumlar için tıklayın

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çıkışta Olanlar

Yukarı