Aile

Dünyaca Ünlü Anne Babalar Çocuklarını Çok İlginç Yetiştiriyor

Çocuğunuzu okula göndermemeyi düşünebilir misiniz? Onlar düşünüp uygulayabiliyor. Ya da çocuğunuzun güvenliğini sağlamak için dublör tutmak hangi annenin aklına gelir? Onların geliyor. Makarna yedirmemek, evde Wi-Fi bağlantısı kullanmamak… Ünlülerin yaşamları bazen gerçekten ilginç olabiliyor. Her insan birbirinden farklı ve başka bir dünya. Kiminin enteresan takıntıları var. Ünlülerin de var… İşte dünyaca ünlü annelerin çocuklarının yaşamlarına ilginç dokunuşları…

 

Hollywood’un rüya çifti Brad Pitt ve Angelina Jolie, geçmişte yani Brangelina olarak anıldıkları dönemde ilginç bir karar almışlardı. Ünlü çift, çocuklarını okula göndermek yerine evde eğitim vermeyi tercih etti. Bu durum da ünlü çiftin film çekimi için gittikleri her yere çocuklarını da götürmesiyle ortaya çıkmıştı.

ABD magazin basınında yer alan haberlere göre, Jolie eğitim sistemini ‘berbat’ bulduğunu gizlemiyor ve “çocuklarım hayatın içinde daha iyi eğitim görebiliyor” görüşünü savunuyor.

Büyük oğlu Maddox’ı bir süre New York’taki bir Fransız okuluna gönderen Jolie, bu konuda verdiği bir röportajda şunları söylemişti: “Farklı bir çağda yaşıyoruz ve eğitim sistemi bizim yaşam biçimimize, çocuklarıma pek de hitap etmiyor. Ben de her zaman onlara ‘ödevlerinizi çabuk bitirin çünkü dışarı çıkıp yeni şeyler keşfedeceğiz’ diyorum.”

Jolie, çocuklarının sınıfta oturmak yerine müzelere gitmesini, gitar çalmayı öğrenmesini ya da hoşlandıkları bir kitabı almasını daha eğitici bulduğunu söylüyor.

Brad Pitt de daha önce “Biz göçebe bir aileyiz, uluslararası çalışma planlarımız var” diyerek çocuklarının neden düzenli olarak belli bir okula gitmediklerini açıklamıştı.

Brangelina çiftinin büyük çocukları Maddox, Zahara ve Pax Thien bir dönem çiftin film çekimi için bulunduğu Prag’da bir okula devam etmişti.

Buna karşın, çiftin boşanmasından sonra anneleriyle kalan altı çocuk ana dilleri İngilizce dışında farklı diller öğreniyor. Jolie BBC Radio 4’te katıldığı Woman’s Hour Takeover isimli programda verdiği röportajda çocuklarının hiçbirinin oyunculuğa ilgi duymadığını ancak dil öğrenmek konusunda oldukça başarılı olduklarını belirtti.

“Hangi dilleri öğrenmek istediklerini sordum ve Kamboçya dillerinden Vietnamcaya, Almanca ve Rusça’dan Fransızca ve Arapça hatta işaret diline kadar birçok dil öğrenmek istediklerini söylediler. Hepsinin isteğini yerine getirdim” diyerek çocukların dil öğrenmeye ne kadar meraklı ve istekli olduklarını anlattı.

Ünlü oyuncu Tom Cruise’un kızı Suri’yi uzun süredir görmediği hatta onu terk ettiği konuşuluyor. Her ne kadar Cruise “Ben kızımla ilgileniyorum. Sadece film çekimleri yüzünden çok sık vakit bulamıyorum, ama kızımla görüşüyorum. Sadece bunu medyanın gözü önünde yapmıyorum” dese de 2015 yılından bu yana Tom Cruise ile kızını birlikte gören olmadı.

Ünlü çiftin boşanmasından sonra annesi Katie Holmes ile birlikte yaşayan Suri’nin yaşamı hiç de sıradan bir çocuk gibi değil. Bir dönem annesinden başka arkadaşı olmayan Suri, bu yüzden dünyanın en yalnız bebeği olarak nitelendirilip manşetlere çıkmıştı. Sonradan okula başlayıp arkadaş edinse de yine de hayatı diğer yaşıtlarından çok farklı oldu.

Bir dönem Suri’nin güvenliğini sağlamak için bir dublör bile tutulmuştu. Bu ilginç olay annesi Katie Holmes’un Suri’yi Manhattan’da öğrenim gördüğü okuldan almaya gittiği bir gün ortaya çıktı. Holmes kızını aldı ve arabaya binip bir restorana doğru yola çıktı. Ancak daha sonra arabadan tıpkı Suri gibi giyinmiş aynı yaşta bir kız çocuğu indi. Minik Suri ise restoranın diğer kapısında başka bir arabadan indi.

Suri Cruise, aslında doğduğu andan itibaren bütün dünyanın meraklı bakışlarını üzerinde topladı. Bir dönem kıyafetleri yüzünden “stil ikonu” olarak anıldı ve daha 3 yaşındayken moda dergilerinin kapaklarını süsledi. Hatta o dönemde topuklu ayakkabılar giymesi ve makyaj bile yapması magazin basınında gündem yarattı.

Aktris Gwyneth Paltrow, oğlu Moses ve kızı Apple’a yıllar boyunca ekmek, pirinç ve makarna yemelerini yasakladı.

Kendisinde gluten duyarlılığı olduğu için yıllardır karbonhidrat tüketmediğini söyleyen Paltrow çocuklarının da böyle bir sorunu olduğunu ileri sürdü.

Paltrow’un çocuklarına “Aç bile kalsanız bu gıdaları yemeyeceksiniz” dediği ileri sürülüyordu. Ancak ünlü oyuncu bu yasağı 2016 yılında kaldırdı. Hollywood’un ünlü oyuncusu Gwyneth Palthrow, sağlıklı bir yaşam için benimsediği diyeti çocukları için uygulamaktan vazgeçti.

Akdeniz diyeti uyguladığı bilinen ve televizyonda sağlıklı beslenme programı da yapan 43 yaşındaki Gwyneth Paltrow, 11 yaşındaki kızı Apple ve 9 yaşındaki oğlu Moses’a da aynı diyeti uyguluyordu. Şimdiye kadar nişasta ve karbonhidrat içermeyen yemeklerle beslenen çocuklar, bundan sonra istedikleri şeyleri daha fazla yiyebilecek. “Kızım Apple’ı taze meyve ve kuruyemiş yemeye yönlendiriyorum ama o gidip bir paket cips alıyor” diyen oyuncu ağır diyeti hakkında şunları söylüyor: “Bazı çikolata ve bisküvileri çocuklara artık serbest bıraktım. Ayrıca pilav, makarna ve ekmeği de yediriyorum çünkü yeterli besin alamadıklarını gördüm” diyerek açıkladı.

Kardashian ailesinin üç çocuk annesi üyesi Kourtney de evinde ilginç bir yasak uyguluyor. Üç çocuk annesi Kardashian, evinde asla ve asla mikrodalga fırın kullanmıyor. Bunun çocuklarının sağlığı açısından zararlı olduğunu söyleyerek kullanımını yasakladı.

Kourtney Kardashian’ın yasak listesi bununla sınırlı değil. Kardashian, evinden plastik gereçleri de attı. Bunları da sağlığa zararlı olduğu için kullanmıyor. Kardashian’ın evinde Wi-Fi bağlantısı da yok. Çünkü çocuklarının gelişimi için onları radyasyondan uzak tutmaya çalışıyor. Bunun yanı sıra üç çocuk canları ne isterse yiyemiyorlar. Çünkü sağlıklı beslenme programı uygulanıyor.

Peki ya Madonna?… Pop müziğin kraliçesi çocuklarının TV izlemesine izin vermiyor. Organik olmayan yiyecekleri ağızlarına bile koymuyorlar. Ayrıca eğer yüzde 100 pamuk olmayan hiçbir giysiyi de üzerlerine giyemiyorlar.

Ancak Madonna’nın büyük çocukları Lourdes ile Rocco bu kurallara artık eskisi kadar aldırış etmiyor. Her ikisi de zaman zaman içki ve sigara kullanırken görüntüleniyor.

Madonna’nın ikisi biyolojik olmak üzere altı tane çocuğu var. Madonna, eski eşi Guy Ritchie ile oğlu Rocco’nun velayeti konusunda da uzun süren bir mücadele yaşamıştı.

Kate Winslet, yaptığı üç evlilikten üç tane çocuk sahibi oldu. Onun iki büyük çocuğuna uyguladığı sıkı kurallar genellikle teknolojik aletlerle ilgili.

Winslet, 16 yaşındaki kızı Mia ve 13 yaşındaki oğlu Joe’nun evde bilgisayarda vakit geçirmesini yasakladı.

Winslet verdiği bir röportajda “Benim çocuklarımın bilgisayarı, tableti ya da akıllı telefonu yok. Çünkü biz evde bu şekilde vakit geçirmiyoruz., Bu tür durumlarda çocuklar söz konusu olduğunda dikkat etmemiz gerekir. Çünkü çocuklar kısa zamanda bağımlı hale gelebilirler” diyor.

Winslet çocuklarının, bazen arkadaşlarının bilgisayarları ve akıllı telefonları olduğunu söyleyerek “neden bizde yok” diye serzenişte bulunduklarını da söylüyor. Winslet “Ben de onlara bilgisayarda vakit geçirmek yerine gidip ağaca tırmanabileceklerini söylüyorum” demiş.

Halle Berry’nin ise özellikle kızı Nahla için uyguladığı katı beslenme kuralları bir dönem basının manşetlerinden inmiyordu. Şu an 10 yaşında olan Nahla, üç buçuk yaşındayken diyet yapıyordu.

Berry’nin, Kanadalı model Gabriel Aubry ile birlikteliğinden dünyaya gelen kızına uyguladığı bu beslenme programının nedeni ise diyabet. Kendisi diyabet hastası olan Halle Berry, kızının da ileri benzer bir problemle karşılaşmasını önlemek için onu sağlıklı beslenmeye özendiriyor.

Nahla henüz küçükken, babası Gabriel Aubry, pizza yedirdiği için Berry ile tartışma yaşadıkları da basına yansımıştı. Berry, Olivier Martinez ile evliliğinden dünyaya gelen oğlu Maceo’yu da aynı kurallarla besliyor.

hurriyet

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çıkışta Olanlar

To Top