Alışveriş

Ebebek, Oto Koltuğunun Önemini Bloggerlarla Paylaştı

Ebebek, Oto Koltuğunun Önemini Bloggerlarla Paylaştı

Ebebek, Oto Koltuğunun Önemini Bloggerlarla Paylaştı

Çocuk güvenliği için oto koltuğu kullanımının önemini yıllar önce gündeme getirerek bu konuda farkındalık yaratan ebebek, bu yaşamsal aracın önemini bir kez daha vurgulamak için blogger annelerle bir araya geldi.

Anne-babaların çocuklarıyla güvenli seyahat etmeleri için çocuk koltuğu kullanmaları gerektiğini her fırsatta vurgulayan ebebek, geçtiğimiz günlerde House Cafe Ortaköy’de blogger annelerle buluşarak, konunun önemini bir kez daha dile getirdi.

Toplantıda bir sunum gerçekleştiren ebebek Araç Gereç Kategori Yöneticisi Hakan Başer, oto koltuğu kullanımının trafik kazalarında çocuk ölüm oranını önemli ölçüde azalttığını vurgulayarak, anne ve babaların en önemli görevlerinden birisinin de, bu kazalarda bebek ve çocuklarının zarar görmesini önlemek veya en aza indirmek için, güvenlik önlemlerini arttırmak olduğunu söyledi. Başer “Bunun için, otomobillerde seyahat esnasında Çocuk Oto Güvenlik Koltuğu (ÇOGK) kullanımı ve emniyet kemeri bağlanması gerekliliktir” dedi.

Emniyet testlerinden tam not alan oto koltuklarının tercih edilmesi gerektiğini bloggerlara aktaran Başer, “Ölümlü kazalarda emniyet kemeri kullananların %24.8’i hiç zarar görmeden kazayı atlatırken, emniyet kemeri kullanmayanlarda bu oran %6.3’tür” dedi.

Oto koltuğu satın alırken nelere dikkat edilmesi gerektiğini de anlatan Başer, seçim kriterlerinin başında; çocuğun boyuna, kilosuna, yaşına ve kullanılan arabaya uygun olmasının, oto çocuk koltuklarının ECER44/04 uygun olarak test edilmiş ve belgelendirilmiş olması gerektiğinin ve Avrupa Güvenlik Standardı’na (ECER sertifikası) uygun olmasının geldiğini vurguladı.

Ebebek, Oto Koltuğunun Önemini Bloggerlarla Paylaştı

Başer bu oto koltuklarına örnek olarak da;  ebebek mağazaları ve ebebek.com’da satılan Formula1’in resmi koltuk üreticisi Recaro’nun oto koltuklarını örnek göstererek şu bilgileri paylaştı: “Otomobille ilgili her türlü konuda hazırladığı raporlarla dünyada saygın bir isme sahip olan Alman otomobil kulubü ADAC’ın (Allgemeiner Deutscher Automobil-Club) oto koltukları için yaptığı test raporlarında Recaro her zaman en iyi derecelerle geçiyor. Üretimin tamamının Almanya’da yapılan Recaro oto koltukları 9 aydan 10 yaşa kadar (8-36 kg)  çok uzun bir süre kullanılabiliyor.”

Başer Recaro oto koltuklarının güvenliğin yanı sıra kullanıcılara konfor da sağladığını, kullanıcının vücut şeklini koruduğunu, ısı ve ağırlığa duyarlı olarak vücudun şeklini alan akıllı sünger sistemi sayesinde kan dolaşımını hızlandırdığını ve yolculuk sırasında oluşabilecek uyuşuklukları engellediğini de sözlerine ekledi.

ebebek hakkında:

ebebek, annenin ve bebeğin, doğum öncesinden başlayıp 4 yaşa kadar uzanan süreçteki tüm ihtiyaçlarını; kaliteli ürünler, güler yüzlü kadro, yüksek hizmet standartları, hesaplı fiyatlar, sınırsız bilgi ve alışveriş sonrası desteğiyle günün 24 saati karşılayan bir internet sitesi ve mağazalar zinciridir. 2001 yılında e-ticaret sitesi ile başladığı tecrübesini 2005 yılı başında fiziki mağazacılığa taşıyan ebebek; 15 ildeki 37 mağazasıyla anne-babalara hizmet vermeye devam ediyor.

Ayrıntılı Bilgi İçin:
www.ebebek.com
0216 325 11 11

1 Comment

1 Comment

  1. MoonBike

    28 Mart 2016 at 17:44

    Merhaba

    15 aylık bir kızım var, doğumdan sonra kiddy evolution ana kucağı kullandık. şimdi yeni oto koltuğu almam gerekiyor yine Kiddy ya da Cybex düşünüyorum ama öndeki güvenlik yastığı biraz tedirgin etti beni. her iki markayı da araştırdım. adac çaprılma testleri çok iyi ikisi de alman. ürün videolarına varıncaya kadar izledim ama kararsız kaldım. kiddynin prima kampanyası ile fiyatlar biraz daha iyi, ama o kadar çıkmışken biraz daha çıkıp Besafe mi alsak bilemedik. deneyimli ebeveynler fikir paylaşırsa çok sevinirim.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çıkışta Olanlar

To Top