Aile

Emziren Annelerden Tavsiyeler

Emzirme, çoğu kişinin doğal olarak gerçekleştiğini sandığı bir eylem. Fakat pek çok anne doğumdan hemen sonra öğreniyor ki; durum hiç de sandıkları gibi değilmiş. Bebek, memeyi kabul etmeyebiliyor, emmek istemeyebiliyor, anne acı çekebiliyor ve emziremediği için kendini suçlu hissedebiliyor. Ama bunu yaşayan tek kişinin kendisi olmadığını bilmeli. İşte 9 farklı anneden emzirme ile ilgili çeşitli tavsiye, anı ve tespitler…

1

“Sadece ilk üç haftaya odaklanın, inanın işler yavaşça yoluna girecek.”

–Dani

2

“Bir uzman doktordan emzirme ile ilgili yardım alın. Ben öyle yaptım. Emzirme pek çok kadına doğal gelmiyor.”

–Karen

3

“Emzirirken, her zaman yanınızda mutlaka büyük bir bardak su bulundurun.”

–Claire G.

4

“Hastanedeki bir hemşire doğumdan önce, hastanede bir emzirme sınıfı olduğunu söylemişti. Anne-bebek arasındaki uyumluluk ve neyi yanlış – neyi doğru yapıyoruz bunu görmemiz için… “Bebeğe” göre de emzirme işi daha kolay ya da zor olabiliyor. Hemşire bana, yedi tane çocuğu olan bir annenin, ilk bebeği, üçüncü ve altıncı bebeği için bu sınıfa geldiğini söylediğinde gerçekten rahatlamıştım. Hiç kimse bu konuda bir uzman değil, çok çocuklu, tecrübeli anneler bile…”

–Ariel

5

“Gerçekten canınız yanıyorsa ara verin önemli değil. Başlangıçta emzirirken mememi tutmak gerçekten çok zordu. Çok isteksizdim ve çok ızdıraplı bir süreçti. Acı vericiydi, kanıyor ve kabarıyordu. Sonra çeşitli kremlerle alıştım.”

–Youngna

6

“Meme uçlarım çatlamıştı ve ağrıyordu. Hastanedeki ebe bana bir tüp krem verdi. Parçalanmış meme uçlarıma iyi geldi ve kısa bir sürede iyileşti.”

–Claire T.

takebackpostpartum / Instagram

7

“Yatarak emzirmeyi deneyin. Bir devrim olabilir, yeterli uykuyu alana kadar!”

–Lauren

8

“Hastanedeki bir danışman, memeyi sıkıştırmayı ve döndürmeyi önermişti. Sütüm yavaş geliyordu ve bebeğim boşuna didinmiş olarak uykuya dalıyordu. Emzirme seanslarını uykuluyken yapmaya başladım.”

–Kim

9

“Sütünüz çok yoksa belki sadece tek taraftan bebeği beslemeniz gerekiyordur.”

–Kalli

 

Todaysparent

1 Comment

1 Comment

  1. UmayınAnnesi

    09 Şubat 2018 at 15:30

    Emzirmek kızım ve benim için dünyanın en harika duygusuydu.. sadece bebeğinizi emzirdiğinizi hayal ettiğiniz bir hamilelik geçirin.. odaklanın.. Her şey çok daha kolay oluyor

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çıkışta Olanlar

To Top