Baba Olmak

Evdeki Her Tatlı An Babanın Çektiği Fotoğraflarda

Mathew Jerrett, eşi ve kızlarına çok aşık bir baba. Ve bu aşkını fotoğraf yoluyla göstermeyi seçmiş, bunu becerebilmiş. Fotoğrafları yayınladığı sitesi thesleepingladies ile oldukça ilgi görmüş. Biz de fotoğraflardan birkaçını yukarıya ekledik ama tamamı için siteye göz atabilirsiniz. Anne-bebek fotoğraflarını seviyoruz.

Brooklyn’li baba, evdeki sıradan anları donduruyor. Bu projesine ve sitesinin adına “Uyuyan Bayanlar” ismini görmüş. Jerrett ve eşi Melissa’nın iki kızları var. Lucia 10 aylık, Peony ise 7 yaşında.

Baba Mathew, ikinci kızı Lucia’nın doğum anlarını fotoğrafladıktan sonra bunu bırakamamış ve eşiyle birlikte her anlarını ölümsüzleştirmeye devam ediyor. Bunun otomatik olarak gerçekleştiğini söylüyor. Ebeveyn olunca, sanki aniden bir sabah, bir şey olmuş ve fotoğraf çekip, onları paylaşma isteğiyle uyanmış.

Yaptığı çalışma “Uyuyan Bayanlar”, kızlarından küçük olana yani Lucia’ya daha çok odaklanmış gözükse de, ilerleyen yıllarda Peony için de benze bir planı var. En favori fotoğraflarını seçip, sıralayacak. Tabii her iki seride de anne Melissa ağırlıklı olarak bulunuyor. Mathew, bir anne olarak eşiyle gurur duyduğunu söylüyor. İnsanların, fotoğrafları görünce Mel hakkında söylediklerini dinlemeyi çok seviyor. Ve hem eşinin hem kendisinin, çocuklarına aşık olduğunu belirtmeden de edememiş.

Baba Mathew, kendisi profesyonel bir fotoğrafçı olmasa da Lucia ve annesini çekerken çok şey öğrendiğini, fotoğrafçılığın, büyük disiplin gerektiren bir iş olduğunu söylüyor. Çok fazla fotoğraf çektiği için hangisini paylaşması gerektiğine karar vermenin bile zorlu bir iş olduğunu vurgulayan Mathew, sevdiği çoğu fotoğrafı paylaşamamaktan yakınıyor. Sevdiği portre fotoğrafçılarını ise Jock Sturges, Bill Henson, Annie Leibovitz ve Norman Jean Roy olarak sıralıyor.

Kaynak: huffingtonpost, thesleepingladies

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çıkışta Olanlar

To Top