Çocuk

Gökkuşağı Bebeğinin Hikayesini Duydunuz Mu?

 

Gökkuşağı bebeği; düşük, ölü doğum, bebek kaybı sonrası yeni doğan bebeğe verilen ad. Bebeklere “gökkuşağı” denmesinin sebebi -fırtına öncesi sessizlik denir ya hani işte tam tersi- fırtına sonrası, yağmur geçip gittikten sonra, ortaya çıkan o rengarenk gökkuşağı gibi ortaya çıkmaları.

Ebeveynlerin yaşadığı gerçekten zorlu ve yıkıcı bebek kayıplarından sonra, sağlıklı bir bebek sahibi olabilmek en büyük hayalleri oluyor ve bu gerçekleştiğinde yaşadıkları mutluluk paha biçilemez. Haggerton ailesi ise, bir yılda iki gökkuşağı bebeğine “hoş geldin” dediler ve bunu kutlamak için şirin bir fotoğraf çalışmasına imza attılar.

Cindy ve Jim Bob Haggerton’ın biri kız biri erkek iki çocukları var. Üçüncü çocuklarını ise, doğumdan hemen sonra inanılmaz bir şekilde kaybettiler. Tabii ki yıkıldılar fakat vazgeçmediler, bir çocuk daha istiyorlardı.

Bir yıl sonra hayatlarını değiştirecek o telefon geldi. Bu haber, yeni doğmuş bir erkek bebeğin, bir eve ihtiyacı olduğunu söylüyordu yani evlat edinmek isterler miydi? Jim Bob kendisi de evlat edinilmiş bir çocuk olarak, tabii ki bebeğe karşı kuvvetli bir merhamet ve güçlü duygular besledi ve ona bir ev verdi, kendi evini… Cindy ve Bob bu bebeği evlat edindiler.

Cennetteki kardeşlerine göz kırpıyorlar

Kadere ya da şansa bakın ki, eşi Cindy hemen hemen aynı günlerde hamile olduğunu öğrendi. Bu haber onları çok sevindirdi ve iki gökkuşağı bebeğine birden sahip oldular. Biyolojik gökkuşağı bebeği ve evlat edindikleri bebek, ikisi de erkek. Neredeyse ikiz gibiler.

Bir kayıp çocuk, bir evlat edinilen ve bir de yeni doğan. Üç erkek kardeş için ve kaybettikleri bebeklerini hiç unutmamak için bir gökkuşağına sığınmışlar. Bu aşamada bebek, doğum fotoğrafları yayınlayan site Birth Unscripted’dan Natasha imdatlarına yetişiyor, iş arkadaşı Amanda Gibson ile bir beyin fırtınası yapıyorlar. Sonuçta bu şirin gökkuşağı karesi ortaya çıkıyor. Natasha ise, fotoğraf için ‘cennetteki üçüncü kardeşlerine göz kırpıyorlar’ benzetmesini yapıyor. Dileriz gelecekleri de bu gökkuşağı gibi tatlı, umut verici ve kardeşçe olur.

 

Kaynak: parents, popsugar

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çıkışta Olanlar

To Top