Duyurular

Grand Pera ile “Beyoğlu Yeniden”

Kültür, sanat, eğlence, moda ve gastronominin hizmetine sunulan yeni nesil yaşam merkezi Grand Pera, 2016’nın ilk çeyreğinde açılacak.

İstanbul’un değerli tarihi binalarından, İstiklal Caddesi’ndeki Cercle d’Orient’ı dünya standartlarında bir restorasyon kalitesiyle eski ihtişamına kavuşturan Grand Pera, 2016’nın ilk çeyreğinde kapılarını açacak. Kültür, sanat, eğlence, moda ve gastronominin hizmetine sunulan yeni nesil bir yaşam merkezi olacak Grand Pera, yüksek teknolojiyle yenilenmiş Emek Sineması’nın kültürel değerini, sürdürülebilir bir anlayışla gelecek kuşaklarla tanıştıracak.
Grand Pera, Türkiye’de ilk defa açılacak ve yılda yaklaşık 2 milyon ziyaretçiyi ağırlayacak Madame Tussauds Müzesi’ne de ev sahipliği yapacak. Tarihi Cercle d’Orient binası, 1.250 m2’lik fuaye alanına sahip 600 kişilik Emek Sineması ve toplam 800 kişilik 8 yeni sinema salonunun 1.400 kişiye ulaşan izleyici kapasitesiyle, İstanbul’un ve Türkiye’nin cazibe merkezlerinden biri olacak. Grand Pera’da ayrıca, 150 kişilik teleskopik oturma düzenine sahip tiyatro salonu, zengin etkinlik programıyla sanatın her dalına hizmet verip ulusal ve uluslararası gösterilere ev sahipliği yapacak performans ve gösteri merkezi de yer alacak.
Beyoğlu’nun ruhunu yansıtan pasaj anlayışı ve “Beyoğlu Yeniden” konseptiyle hayata geçirilecek Grand Pera, trendleri belirleyecek marka karması, “food lounge” konseptindeki gastronomi katı ve Beyoğlu dokusuyla uyumlu eğlence mekânlarıyla, çağdaş ve uluslararası standartlar ekseninde, bir dönemin ruhunu yeniden canlandıracak. Grand Pera, 19. yüzyıldan bu yana bir çekim merkezi ve alışveriş kültürünün sembolü olan Beyoğlu’nda, İstiklal Caddesi’nin tam merkezinde yer alacak.
Restorasyon çalışmalarında son aşamaya gelinmesiyle birlikte, tarihi Cercle d’Orient’ın dününü ve bugününü anlatan ilk fotoğraflar, binanın İstiklal Caddesi’ne bakan cephesinde, özellikle mimarlık ve kent kültürüne ilgi duyanlara sunulmaya başlandı.
 
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çıkışta Olanlar

To Top