Müzik

Harun Tekin’le Şarkı Yazma Atölyelerinin İkincisi Başlıyor!

harun tekin

harun tekin

Efsanevi müzik grubu mor ve ötesi’nin solisti Harun Tekin’in, Gümüşlük Akademisi Arnavutköy’de gerçekleştirdiği şarkı yazma atölyelerinin ikincisi; 19 Ocak 2014, Pazar akşamı başlıyor!

Amatör şarkı yazarlarını bekleyen Harun Tekin’le Şarkı Yazma” çalışmaları; şarkı yazarlığıyla ilgili temel kavramlara, şarkı yapılarına ve alandaki farklı yaklaşımlara odaklanmayı amaçlıyor. mor ve ötesi’nin sevilen solisti Harun Tekin’in gerçekleştirdiği çalışmalar, “İyi şarkı nedir?” sorusuna yanıt ararken; popüler şarkı formları, prozodi, edebi form olarak şarkı, melodi gibi konuların yanı sıra “yeniden yazma, her yazdığına aşık olmama” gibi konulara da odaklanıyor. Sonunda, her katılımcının yeni birer şarkı yazmasının hedeflendiği çalışmaların ikincisi; 19 Ocak’tan itibaren 8 hafta boyunca her Pazar günü 17:30-20:30 saatleri arasında Gümüşlük Akademisi Arnavutköy’de gerçekleşecek.

 

gümüş akademisi

GÜMÜŞLÜK AKADEMİSİ VE “BULUŞMALAR” HAKKINDA

“Buluşmalar ve karşılaşmalar bahçesi” olarak 18 yıl önce Bodrum Gümüşlük’te hayata geçen Gümüşlük Akademisi; yerinde duramayan, yeniden gençliğini kazanan, sesleri uzak-yakın her yerde yankılanan kadim şehir İstanbul’un çağrısına kayıtsız kalamadı. Yıllardır Gümüşlük’te toplanan “enerji birikimi”ni, “enerji üretimi”ne dönüştürmek amacıyla bir ayağını da İstanbul’a koyan Gümüşlük Akademisi; Arnavutköy’de gerçekleşen “Buluşmalar”da okumak, yazmak, görmek, çizmek, dinlemek, duymak, anlamak, sezmek, daha da önemlisi tanışmak ve buluşmak isteyen herkesle bir araya geliyor. Müge İplikçi, Zeynep Baransel, küçük İskender, Mario Levi, Ümit Ünal, İdil Akoğlu, Mahir Ünsal Eriş, İsmail Gezgin, Nalan Barbarosoğlu, Haydar Ergülen, Ruşen Çakır, Naim Dilmener, Maria Ekmekçioğlu, Türker Armaner gibi isimlerin de çalışma ve atölyeler düzenlediği “Buluşmalar”; ilerleyen aylarda yeni programlarla devam edecek.

Ayrıntılı bilgi ve kayıt için: 
http://www.gumuslukakademisi.org
0554 345 29 91

Beyazgül Caddesi, Kireçhane Gediği Sok. No:6
Beşiktaş – Arnavutköy – İstanbul

 Fotoğraf: http://www.itusozluk.com/gorseller/harun+tekin/149144 alıntıdır.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çıkışta Olanlar

To Top