Aile

Hamile Göbeklerini Sanat Eserine Dönüştürüyor

Her anne hamilelik hikâyesini istediği gibi yaşayabilir. İsterse herkesten gizler, sosyal medyada selfie paylaşmaya devam eder. Eğer isterse her gün vücudundaki değişimleri fotoğraflar ve paylaşır/paylaşmaz. Ve eğer isterse hamilelik sürecindeyken kendi bedenini bir sanat eserine dönüştürebilir. Kendi bedeni kendi kararı.

İspanyalı ressam, Fatima Carrion Alfonso, hamilelik sürecini anneler için sanatsal bir oyuna çeviriyor. Annelerin sanatsal göbeklerini görmek ve takip etmek isteyenler, buraya –> premamabodypaint

premamabodypaint / instagram

İspanya, Sant Felio de Guixols’ta yaşayan iki çocuk annesi Fatima, sanatçı ruhunu hamile kadınların göbeklerine taşıdı ve yaşadığı coğrafyada yeni bir trend başlatmış oldu. 33 yaşındaki ressamın yeni işi anne karınlarını boyamak, buna “Premama Body Paint” ismini veriyor.

premamabodypaint / instagram

Fatima Carrion Alfonso, 14 yaşından beri vücut ressamı. Hamile bir kadının göbeğini boyamak nasıl olurdu diye merak ediyor. İlk başlarda insanların bu boyama işine pek de sıcak bakmadığını söylüyor tabii ki… Şaşırdık mı? Hayır. Fakat daha sonra bir arkadaşı gelip, onun hamile göbeğini tuval olarak kullanmasını istiyor. Onun üzerinde yaptığı yaratıcı resim, işin devamının gelmesine sebep oluyor.

premamabodypaint / instagram

O günden beri hamile kadınların göbeklerine çeşitli mandala desenleri, unicorn’lar, çiçekler, vahşi yaşam… ve daha pek çok resim çiziyor.

Fatima, Daily Mail’e verdiği röportajda: “Her anne farklıdır ve kendi zevkine, hobilerine, hayat hikâyelerine sahiptir. Bazı anneler belirli bir tasarım düşünerek geliyorlar, bazıları ise benden fikir istiyorlar.” diyor.

premamabodypaint / instagram

Fatima Carrion Alfonso’nun hamile resimleri sadece estetik ve güzel olmakla kalmıyor. Göbekteki fırça darbeleri, anneye rahatlatıcı bir terapi gibi geliyor. Ayrıca bebekle farklı bir bağ kurmasına yardımcı oluyor. Boyama seanslarında bebek tekme atabiliyor, bu da onayladığı anlamına geliyor anneler için.

Fatima, hamileliğin altıncı ya da sekizinci ayında annelerin ona gelmesini tercih ediyor. Fakat pek çok anne, hamileliğini unutulmaz bir şekilde duyurmak için ikinci ya da üçüncü aylarda ona geliyorlar.

premamabodypaint / instagram

Ayrıca ressam Fatima’nın kullandığı tüm boyalar zehirsiz, su bazlı ve bebeğe zarar vermeyen cinsten. Gelen anneler isterlerse vegan boya tercih edebiliyor.

Todaysparent

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çıkışta Olanlar

To Top