Çocuk

Hayal Kurmayı Seven Çocuklar Yazar Elif Yemenici İle Buluşuyor!

Üç yaş ve üstü çocuklar Kids Nook’ta kalben ile buluşuyor!

Eyvah Kalbim Kırıldı! kitabıyla kalpleri fetheden Kalben’in yeni maceralarının anlatıldığı Eyvah Kim Oldum Ben!’in tanıtımı için 3 Aralık Pazar günü yazar-çizer Elif Yemenici’nin katılımıyla bir buluşma gerçekleştirilecek. Redhouse Kidz’in düzenlediği etkinlikte, hayal kurmak üzerine atölye çalışması yapılacak ve 3 yaş üstü tüm çocuklar katılabilecek!

Redhouse Kidz (SEV Yayıncılık) tarafından yayımlanan Eyvah Kalbim Kırıldı! adlı kitabıyla kalpleri fetheden Kalben, bu kez ikinci öyküsü Eyvah Kim Oldum Ben! ile bir kez daha yürekleri ısıtıyor. Kalben bu öyküde, yapması gereken işlerden yakınıyor ve başka biri olmanın hayaliyle düş dünyasında renkli bir yolculuğa çıkıyor.

“Günün ilk ışıklarıyla uyanan kahramanımız Kalben’in bahçedeki limonları toplaması gerekiyordu. Ama limon ağacı kocaman, Kalben küçücüktü. Bütün limonları toplamak ne kadar da güçtü! Hayallere dalan Kalben düşünüp duruyordu, şarkılar söyleyen bir kuş ya da rüzgârda süzülen bir bulut olsa daha mı mutlu olurdu?”

HAYAL KURMAK İSTEYENLER BULUŞUYOR!

Siz de Kalben’in bu kimlik arayışında ona eşlik edebilirsiniz! Redhouse Kidz (SEV Yayıncılık) tarafından yayımlanan kitap için 3 Aralık 2017, Pazar günü Kids Nook’ta bir buluşma düzenleniyor. Tanıtım etkinliğinde, serinin yetenekli yazar ve çizeri Elif Yemenici okurlarıyla bir araya geliyor. Çocuklar, öyküyü yazarın anlatımıyla dinleyip ardından hayal kurmak üzerine bir atölye çalışması yapacaklar.

Saat 13.00’te başlayacak bu keyifli buluşmaya, 3 yaş üstü tüm çocuklar davetli! Katılmak isteyenlerin 0216 474 23 43 numaralı telefondan LCV yaptırmaları yeterli olacak…

Tanıtım videosu:

https://www.youtube.com/watch?v=Vg5fTl0oKlg

Künye:

Eyvah Kim Oldum Ben!

Yazan ve Resimleyen: Elif Yemenici

Türü: Resimli Öykü

Yaş Grubu: 3 yaş ve üzeri

Ölçü: 24 x 24 cm

Sayfa Sayısı: 28

ISBN: 978-605-2079-07-2

Fiyat: 24,00 TL

 

Elif Yemenici (1989, Eskişehir)

Elif Yemenici, Eskişehir Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi, ardından Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Baskı Sanatları Bölümü ve İletişim Fakültesi Sinema ve Televizyon Bölümü’nde okudu. Yurt içi ve yurt dışında sergilere katıldı, kitaplar resimledi, gazete ve dergilere yazıp çizdi. İstanbul’daki atölyesinde kitap resimlemeye, dijital ve plastik sanatlar alanında bireysel çalışmalarına devam etmektedir.

SEV Yayıncılık:

SEV Yayıncılık A.Ş., kökleri 1861 yılında yayımlanan ilk İngilizce-Türkçe Redhouse sözlüklere kadar uzanan köklü bir yayıncılık geleneğine sahiptir. Bugün onlarca çeşit sözlük ve eğitim aracı yayımlarken Redhouse Kidz markasıyla çocuk kitapları yayıncılığı alanında önemli yayınevleri arasında yer alıyor.

instagram.com/redhousekidz/

facebook.com/RedhouseKidz/

facebook.com/RedhouseYayinlari

 

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çıkışta Olanlar

To Top