Duyurular

Hayat Su, “Dört Mevsim” Su İçmeyi Teşvik Ediyor

Hayat Su, “Dört Mevsim” projesi kapsamında tasarımcı Aslı Filinta’nın tasarladığı şişelerle moda ile suyu buluşturuyor. Hayat Su Genel Müdürü Gamze Çuhadaroğlu, dört mevsimi yansıtan yeni şişe tasarımlarıyla su içmeyi teşvik etmeyi hedeflediklerini ifade ediyor.

İlklerin markası Hayat Su, sağlıklı yaşam için dört mevsim su tüketiminin gerekli olduğuna vurgu yapmak üzere, “Dört Mevsim” projesi ile bir ilke daha imza attı.  Ünlü tasarımcı Aslı Filinta iş birliğiyle gerçekleştirilen projeyle marka, su ve tasarımı bir araya getirerek toplumda su tüketim bilincini geliştirmeyi hedefliyor.

Hayat Su Genel Müdürü Gamze Çuhadaroğlu, projeyi “Hayat Su markası olarak, herkesin sağlıklı bir hayata sahip olma hakkı olduğunu düşünüyoruz.  Lider konumdaki yenilikçi ürünlerimizle Türkiye’de sağlık bilinci oluşturmayı sorumluluğumuz kabul ediyoruz.  Sağlıklı bir hayatın olmazsa olmazı olan su tüketim alışkanlığını artırmak ve farkındalık yaratmayı misyon edindik. Yapılan araştırmalara göre ülkemizde, önerilen su tüketim seviyelerinin yüzde 48 altında su tüketimi gerçekleşiyor. Kadınlar için önerilen su tüketimi 1600 ml iken, tüketilen oran 902 ml; erkekler için önerilen su tüketimi 2000 ml iken, tüketilen oran 983 ml. Su tüketimi ülkemizde genelde yaz mevsiminde ve havaların sıcak olduğu dönemlerle sınırlı kalıyor. Sağlıklı yaşam için dört mevsim su içmenin gerekli olduğuna vurgu yapmak adına, “Dört Mevsim” projesine imza attık” sözleriyle aktarıyor.

Dört Mevsim adı altında Aslı Filinta tarafından hazırlanan dört farklı etiket tasarımı ile Hayat Su görselliğe de hitap ederek sağlıklı bir hayatın kapısını açıyor.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çıkışta Olanlar

To Top