Çocuk

Her Oyuncak, Bebeklerin Duyu Organları İçin Önemli

Bebekler gözlerini dünyaya ilk açtıkları andan itibaren bizimle ve dünyayla yavaş yavaş iletişime geçmeye başlıyorlar. Onları uyarıcı her cisim, duyu organlarına hitap eden her bir nesne gelişimlerinde etkin bir rol oynuyor.

İlk aylarda bebekle kurulan her temas, bebeğin geleceği için hayati bir önem taşıyor. Onlara gösterilen ilgi, sevgi, onlara sarılmak, bebeği emzirmek bunların hepsi bebekle anne ve ebeveynler arasında bir bağ kurulmasını sağlıyor. Ancak oyuncakların da değerini görmezden gelmemek gerek. Onların görsel, işitsel, dil becerilerini geliştirmede ve dış dünyayla tanıştırmalarında oyuncaklar mühim bir yer alıyor.

Bebeğin ilk oyuncakları genellikle çeşitli sallanan oyuncaklar; özellikle göz sorunları varsa ortaya çıkartır, algısını güçlendirir. Dikkat çekici renkli oyuncaklar, sesli oyuncaklar; çevresinin farkında olmasını sağlar, duyma sorunu varsa erkenden anlamamıza yardımcı olur, ayrıca sakin bir müzikle bebeklerin rahat uyumaları sağlanabilir.

Ayrıca çocukların zekâ gelişimleri üzerinde etkili ve sosyalleşmeleri için de oyuncaklar gerekli. Çocukları en doğru yöntemlerle eğitmek ve büyütmek isteyen Duyu Market ekibi de, mesleki deneyimlerini ve ebeveyn olarak kazandıkları tecrübeleri, çocuk-ergen gelişimi ve eğitimi alanındaki bakış açıları doğrultusunda sitelerinde yansıtmaya çalışıyorlar.

Duyu Market’te en çok dikkat çekenler ahşap oyuncaklar, bilim setleri, çocukların fiziksel olarak da aktif olacakları eğlenceli hareketli oyunlar, yaratıcılıklarını keşfedebilecekleri oyuncaklar ve okuma setleri olarak gösterilebilir. Ayrıca çocuk gelişimi, eğitimi, aile eğitimi, eğitici oyuncak, kitap, kırtasiye, eğitim seti, özel eğitim, dikkat güçlendirme, çocuk terapisi ve disleksi konularında da seçenekler bulunuyor.

Bunların dışında bebek kitapları, eğitici oyuncaklar, zekâ oyunları, anaokulu malzemeleri, terapi marketi, duyu bütünleme ürünleri, kırtasiye ve spor ürünleri kategorilerinde de güvenilir markaların ürünleri bulunuyor markette. Dünyanın çeşitli ülkelerinden ithal edilen oyuncak vb. çeşitlerle bir anlamda dünyayı yakalamış da oluyoruz.

Yorumlar için tıklayın

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çıkışta Olanlar

Yukarı