Seyahat

Her Zaman Bodrum Bodrum

Bodrum bu ülkedeki en sevdiğim tatil beldelerinden biri. Ülkenin dört bir yanında birbirinden güzel, denizin, koyların, orman ve sokakların bulunduğu yerler var ama Bodrum’un ruhu başka. Hani popüler olunca bir yerin bozulduğu söylenir, kalabalıklaştıkça çirkinleşir denir ya! bence bu Bodrum için geçerli değil.

Bodrum’un o daracık sokaklarında kaybolmak, sıkış tıkış da olsa sağa sola bakınarak yürümek hep keyifli olmuştur bana göre. Belki yere bakarak yürürken yerde gördüğünüz bir nazar boncuğu kalıntısı bile yüzünüzü gülümsetmeye yeter. Ayrıca, her yanının denizlerle çevrili olması, kalesi, beyaz evleri, yeşilliği, doğası, müzesi, kayıkları, Halikarnas’ı derken Bodrum’un büyüsüne kapılmamak elde değil.

Bodrum otellerinde de öyle, isterseniz küçük bir pansiyon olsun ya da 5 yıldızlı olsun ya da arada bir-iki yıldızlı küçük bir otel olsun kaldığınız yer, otellerinin bile havası diğer tatil beldeleriyle karşılaştırılınca farklıdır.

Küçük bir havuzu olan bir otelde kalmıştım, Antik Yunan şehirlerinin isimleri verilmişti her odaya. Odalar arası boşlukta bile oturmak istiyordum, odanın içi ayrı güzel, kapısının önü ayrı… İnsan kendini o dönemde yaşıyormuş gibi hissediyor. Bodrum’un ayrı bir havası var ve kalabalık, insanlar, arabalar bile o havayı dağıtamıyor, dört duvar arasında bir otelde de olsanız kendinizi ayrı bir dünyada hissediyorsunuz.

İlçenin neresinde olursa olsun, herhangi bir Bodrum otelindeyseniz, hep merkezde gibi hissedersiniz. Kışa ve İstanbul trafiğine hazırlanmak, tüm seneyi sorgulamak, neler oldu bitti, bundan sonra neler olacak diye düşünmek o kadar keyifli ki, bu arada “an”ın tadını çıkarmak ne demek onu da daha iyi anlarsınız.

Erken ödeme ve rezervasyon Bodrum için daha bir önemli hale geliyor tabii, çok rağbet gördüğü için. Bu yüzden gitmek istiyorsanız internet’ten, jollytur’dan seyahat planınızı yapmanızı öneririz.

Boşuna şarkı yazmamış MFÖ, Bodrum için. Ben de anlata anlata bitiremem burayı.

“Nasıl anlatsam nerden başlasam

Bodrum Bodrum Bodrum Bodrum

Duygu biraz duygu bütün isteğim buydu

Biraz deniz biraz uyku bütün isteğim buydu

Bodrum Bodrum Bodrum Bodrum” bir gün tekrar gitmek için sabırsızlanıyorum ben de. Bu ülkede yaşayan herkesin mutlaka görmesi gerekir Bodrum’u.

Yorumlar için tıklayın

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çıkışta Olanlar

Yukarı