Aile

İki Bebeğini Aynı Anda Emziren 13 Anne

Bebek doğduktan sonra emzirme işi pek çok anne için kolay olmaz. Hiç bebek sahibi olmamış kadınlar ve erkekler de emzirme olayını basit, doğal bir süreç olarak düşünürler ancak gerçeklerin bu şekilde olmadığı ile doğumdan sonra, geç olmadan tanışırlar.

Emzirmek, çoğu zaman yeni anneler için öğrenilmesi gereken zorlu bir süreçtir. E peki bir de ikiz bebeklerinizin olduğunu düşünün. İkizlerinizi emzireceksiniz. Bu anneler adeta birer kahramanlar. Ya da çok az yaş aralığı olan iki bebeğiniz oldu ve ikisi de emzirilme döneminde olabilir. İşte iki bebeğini birlikte emzirmek isteyen annelerden 13 tanesi…

Lucy AitkenRead, bugünlerde bir miktar delirdiğini kabul ediyor. “Bir tanesini emzirmeye başladığımda diğerinin kulağı meme ucuma geliyordu. Koltuğa yerleşmek zor oluyordu. Ama iki yaşından sonra kafama tırmanıp huzurla üç dakika emiyorlardı.”

Daphne Heath, bir rockstar gibi hissettiğini söylüyor. “Her iki bebeğimi birden emzirmek kendimi kraliçe gibi hissetmeme sebep oluyordu.”

Raffaella Dobles, her anne bebeklerini doğurduktan sonra onlarla vakit geçirmek konusunda endişeli oldur. Ancak emzirmek buna en yardımcı olan olay. “Anne ile bebek arasında en iyi bağ kurma şekli emzirmek.”

Asia Lemoine, çok klişe gibi geliyor olsa da emzirmenin oluşturduğu bağın inanılmaz olduğunu düşünüyor. Kızlarının birbirleriyle olan aşklarının da gerçeküstü olduğunu söylüyor. “Kilo kaybı da ayrıca güzel bir bonus oldu.”

Ashley Sumner, 14 aylık ikizlerini hâlâ emziriyor ve onları çok seviyor. “Para ve zaman tasarrufu yanında, gün içerisindeki o sessiz emzirme anlarını çok seviyorum. Ayrıca ikizlerimin meme emerken birbirleriyle olan iletişimleri de çok şirin.”

Kyra Morelli, iki yaşındaki büyük oğlunun, emzirme sırasında minik kardeşinin başını okşarken gördüğünde, tarif edilemez bir bağ oluştuğunu fark ettiğini söylüyor. “İki oğlum için de o kadar sevgi besliyordum ki, gözlerimde sevinç gözyaşları oluşuyordu.”

Erica Sommer, ikizleri olacağını öğrendiğinde, bebeklerin lojistiği konusunda endişe duymuş fakat ikisini birlikte emzirmeye kararlıymış. “Instagram’daki emzirme hesaplarını takip ettim, bunu yapmak istiyordum ve yapacağımı biliyordum. İlk dokuz gün zorluk çektik fakat bu benim için önemliydi. Bunu birlikte öğrendik ve o zamanlar kurduğumuz bağ harikaydı.”

Olivia Burns, iki bebeğini birlikte emzirirken güveni, sırdaşlığı ve vücuduna değer vermeyi öğrendiğini söylüyor. “İkisini birlikte emzirmek, kardeşini tanımak için büyük oğluma ayrılan özel bir zaman demek oldu. Ona karşı çok sevecendi, elini tutmak için elini uzatıyordu, koluna dokunuyordu.”

Tanya English, doğumdan sonraki ilk aylarda aklı başında tutmak için iki bebeği birden emzirmenin çok faydalı olduğunu söylüyor. Şimdi biri 5 diğeri 7 yaşında olan kızlarının en iyi arkadaş olduğunu belirtiyor. “Kız kardeşlerin ilk günden itibaren böyle yakın bir bağ kurmaları, en iyi arkadaş olmaları için en harika yoldu.”

Lauren Wayne, iki bebeği birden emzirme fikrini çok sevdiğini söylüyor. “Ama gerçek şu ki hem yeni doğan bebek ile baş etmeye çalışırken hem de ellerimi mandal gibi yapmaya çalışmak çok zordu, kendimi ahtapot gibi hissediyordum.” Zamanla büyük çocuğun emzirme olayına sınır koyduğunu ve bıraktığını da ekliyor.

Olivia Ariza, zor olabilir ama buna değer diye düşünüyor. Her iki çocuğu birlikte beslemenin güçlü bir yanı olmasıyla birlikte, büyük kardeş için paylaşmayı öğrenmek demek olduğu görüşünde. “Çocuğum hem güven duygusunu hem de sütümü paylaşmayı öğrendi.”

Jessica Quinlan, ikizlerini birlikte emzirmeye başlamadan önce, bir gecede 7 ila 14 kez uyandığını söylüyor. “Sonunda bebeklerimi birlikte emzirmeye karar verdim ve gece uykularımı daha az kesmek zorunda kaldım. Gün içinde de 20 dakika kadar fazladan zamanım oldu.”

Tiff Delancy, iki çocuk emzirme konusunda nedense her zaman meraklıydı fakat bunu kendi çocuklarında hiç tecrübe etmedi. Ama emzirilme çağındaki kuzenin bebeği ona bu tecrübeyi yaşamasında yardımcı oldu. “Kızım, kuzeniyle emzik partnerliğini çok seviyordu. Ama iki bebek birden emzirmek sevgi dolu da olsa bir miktar telaşlandırıyor, biraz çılgınca ve kaotik, aynı zamanda büyülü.”

 

parents

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çıkışta Olanlar

To Top