Anne Olmak

İki Kez Doğan Mucize Bebek

“Bir kere geliyoruz şu dünyaya!” cümlesini kuramayacak olan bir bebek doğdu. Siz hiç iki kez doğan bir bebek duydunuz mu? Biz de duymamıştık. Taa ki Lynlee’ye kadar. Onun anne karnında iki ayrı hayatı oldu. Birinde tümörlü, sıkıntılı bir hayat yaşarken, diğerinde doğumu bekleyen sağlıklı bir bebekti. Lynlee, normal doğum gününden 12 hafta önce anne rahminden alındı, cerrahlar tarafından ameliyat edildi ve anne karnına geri döndü. Çok ilginç değil mi?

Anne Margaret Boemer, hamileliğinin 16. haftasında doktora gitti ve rutin kontrolleri sırasında yapılan taramada, bebeğinin bir sağlık sorunu olduğunu öğrendi. Ameliyat olması gerekiyordu. Doktorlar Lynlee’yi aldı, tümörü almaları tam 20 dakika sürdü. Tümör çıkarıldıktan sonra, aldıkları gibi bebeği yerine koydular ve dikiş attılar. Anne de hamileliğine geri döndü. 12 hafta sonra ise kilo ve sağlığı gayet yerinde bir bebek olan Lynlee sezaryenle tekrar doğdu.

Anne Margaret, daha önceden adını bile duymadığı sakrokoksigeal teratom hastalığını ilk duyduğunda çok korkmuş ve şaşırmış normal olarak. Sakrokoksigeal teratom, genellikle yeni doğan bebeklerde görülen bir hastalık, fakat bu hikâyede kendini erken göstermiş. Doktorlar tümörün yayılmakta olduğunu belirtmişler ancak daha önceden denenmemiş bir operasyon olduğu için, anneye doğumu beklemek isterse bekleyebileceğini teklif etmişler, her iki durum da riskliymiş. Anne “başka şansımız yoktu” diyerek, bebeğinin doğum öncesi ameliyatını kabul etmiş. Doktorların bile mucize gözüyle baktığı bu ameliyat bittikten sonra kazanan hem anne hem de minik bebek olmuş.

Annenin bebeğine olan inancı ve cesareti takdir edilmeyi hak ediyor, hiç pes etmemiş. Daha önce hiç duyulmamış, görülmemiş bir operasyon olmasına rağmen vazgeçmemiş ve sonunda mutluluğa ermiş.

Kaynak: thechive, ladbible

Yorumlar için tıklayın

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çıkışta Olanlar

Yukarı