Aile

İnsanlar Tanışırken Vize İstemez

Seyahat etmek size tahmin ettiğinizden çok daha fazla şey katar. Öncelikle daha iyi bir insan yapar sizi…

Yola çıkmak, yolda olmak çok heyecanlıdır. Sürekli bir yolculuk halinde olmasanız bile, yaşadığınız şehrin dışına çıkıp farklı ülke ve şehirler görmek ayrıca kültürler tanımak, kısa süreli de olsa seyahat etmek size çok şey katacaktır. Yeni insanlar tanımak, kendi küçük dünyanızın dışında da hayatlar olduğunu öğrenmek, sizi daha iyi bir insan yapar, empati kurma yeteneğinizi geliştirir, hayatta ve insan ilişkilerinde çok daha başarılı olursunuz.

Hemen her gün aynı yollardan geçip işe gitmek, sürekli olarak aynı insanlarla konuşmak ve başka hiçbir kimseyle tanışmamak sizi tam olarak bir kalıba sokar. Şüphesiz ki insanlar birbiriyle tanışırken sadece bir “merhaba” yeter; insanlar tanışırken vize istemez. Oysaki havasını soluduğumuz havada ne kadar insan varsa o kadar çok farklı düşünce şekli ve yaşam formu demektir. Bunun farkına varmak kişiyi özgürleştirir ve daha sağduyulu, toleranslı ve iyi bir insan yapar.

İlginç deneyimler kazanmak insanın ufkunu açar, sizden daha zengin ya da fakir yaşayan kültürlerin olduğunu öğrenmek, dünyanın yaşadığınız mahalleden ibaret olmadığını bilmek, gelecek nesiller için de çok önemli…

Olduğunuzdan daha mutlu ve bilgili bir kişi olduğunuzu düşünün… Şimdiki hayatınızdan çok daha farklı bir yerde olabilirsiniz. Yurt dışına çıkmak da artık o kadar zor değil. Pek çok şirket turlar düzenleyerek hesaplı bir şekilde insanlar için kolaylıklar sağlıyor. Yeşil pasaport ise pek çok kişi için büyük bir şans… Bazı ülkeler ise vize bile istemiyor ülkeye girişte… Umarız hayatınız boyunca en az birkaç değişik ülkeye seyahat etme fırsatınız olur. Sadece okuyarak değil gezerek de öğrenebilirsiniz. Hem gezerken okumak da mümkün.

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çıkışta Olanlar

To Top