Eğlence

Instagram İçin Edinmeniz Gereken Uygulamalar

Instagram, sosyal medya platformları arasında belki de en sevdiğimiz. Story’siydi, canlı yayınıydı, video’suydu, e düz fotoğrafıydı derken gerçekten zaman da ayırıyoruz Insta’ya… Diğerlerine göre daha çok zaman ayırıyoruz, bu bir gerçek. Şimdiye dek gelen güncellemeleriyle de bizi hiç zorlamadı, alışmamız birkaç saniye sürdü. Bir kez kahverengi tonlarındaki logosunu, fuşya / mor karışımı renklere çevirdi, bu büyük görsel değişime bile hemen alıştık.

Radikal dönüşümler yapmadı ve kullanıcı sayısını da arttırdı, hiç kimse Instagram’dan vazgeçmiyor, tam aksine markalar için de kişisel kullanım için de en çok tercih ettiğimiz ve vakit geçirdiğimiz aplikasyon olarak telefonlarımızda yer alıyor. Bilgisayardan kullanım yönünden bu kadar kısıtlı olması da başarısının bir diğer kanıtı.

Instagram kullanan pek çok kişi uygulama içindeki efektlerle sınırlı kalmıyor ve çeşitli app’larla fotoğrafları üzerinde çeşitli oynamalar yaparak onları paylaşıyor. Özellikle selfie çekmeyi seven kişiler için, ücretli / ücretsiz hoşlarına gidecek farklı aplikasyonları listeledik.

FaceTune

Dişleri beyazlatmak, kırmızı gözlerden kurtulmak, gri saçları yok etmek gibi renklerle ilgili rötuşları yapmanızı sağlar. Ayrıca arka planı bulanıklaştırmak ve makyaj yapmışçasına bir yüze kavuşmanıza yardımcı olur. Instagram’da selfie paylaşmayı tercih edenler için mutlaka gerekli.

Retrica

Retrica oldukça popüler bir uygulamaydı bir aralar. Fotoğrafınıza Retro bir hava katmak için bu uygulamanın 100’den fazla seçeneği bulunuyor.

Camera+

Bu uygulama, poz kontrol aralığı, sürekli flaş, 6x zoom ve zamanlayıcı işlevlerini gerçekleştiriyor. Ayrıca çeşitli filtreler, kenar süsleri bulunuyor.

PIP Camera

PIP Camera, Instagram için oldukça eğlenceli bir uygulama. Birkaç şablonu kapsayan aplikasyonda, asıl fotoğrafın bir bölümünü bir cam şişeye hapsetmek ya da kum saatinden aşağı akıtmak mümkün. Arka plan flu, cisim içinde kalan bölüm ise net gözüküyor.

Photo Editor by Aviary

Camera+ ve FaceTune uygulamaları arasında bir app. Özellikle selfie’ler için farklı filtre seçenekleri sunuyor. Yüzdeki lekeler, dişlerin rengi, görüntüye yazı eklemek gibi işlevleri bulunuyor.

YouCam Perfect

Güzelleştirme odaklı bir app daha, selfie’ciler için… Adeta bir plastik cerrah gibi işlev gören YouCam Perfect, ciltteki kırışıklıkları, kuruma ve diğer kusurları yok etmek için kullanılıyor.

Perfect365

Us Weekly’ye göre Kardashian’ların güzellikleri için kullandığı uygulama budur. Uygulamada efektlerin yoğunluğunu ayarlamak mümkün. Yeni kirpik görünüşü ve cilt tonu denemek isteyenler için 20 farklı şablona sahip.

VSCO Cam

Pek çok özelliğiyle ön plana çıkan VSCO Cam, çekim sonrası ayarlamalar için çok fazla seçeneği barındırıyor. Instagram içinde de bulunan parlaklık, kontrast, sıcaklık ve keskinlik efektlerinde fark yaratıyor. Ayrıca vintage esintiler yaşatan farklı efektleriyle dikkat çekiyor.

Fiverr Faces

Illustrasyon sevenler için kaçınılmaz bir uygulama. Fotoğraflarını karikatürleştirmek, bir tablo gibi sanat eserine dönüştürmek isteyenler için ideal. Ancak bu uygulamanın diğerlerinden farklı olan özelliği, yeni çektiğiniz ya da yüklediğiniz fotoğrafın bir profesyonel tarafından çizilip, birkaç gün sonra size gönderilmesi.

Selfie Cam

Bu uygulama Snapchat’ten esinlenilerek ortaya çıkmış. Selfie’nizi çıkartmalarla, animasyonlarla, grafiklerle süslemek için kullanabilirsiniz. Yalnız bu app, yüz algılama teknolojisinin avantajlarına sahip, sadece İOS 7 ve üzerinde kullanılabiliyor ve gülümsemenizi görmeden aktif hale gelmiyor.

CamMe

Çerçevedeki istenmeyen detaylardan kurtulmayı sağlıyor, özellikle el ve dirseklerin çıkmasını engelliyor. Uzaktan çekim.

 

digitaltrends

Yorumlar için tıklayın

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çıkışta Olanlar

Yukarı