Teknoloji

Instagram Kullanıcılarına Harika Haber

 

Telefonunuzun çekmediği yerlerde, internet paketiniz bittiğinde, tatilde bir dağ başında olsanız da, her şeye rağmen instagram’da vakit geçirebileceksiniz desek ne derdiniz? Gelen son haberlere göre Instagram’a artık internetsiz de girilebilecek. F8 geliştirici konferansında konuşan Mark Zuckerberg, Instagram’a çevrimdışı modun geleceğini duyurdu. Böylece kullanıcılar internet bağlantısı yokken de Instagram’ı kullanabilecek.

Hürriyet Teknoloji’de yer alan habere göre, F8’in ilk gününde açılış konuşması yapan Mark Zuckerberg, çevrimdışı mod sayesinde Instagram kullanıcıları internet bağlantıları kesildiğinde veya olmadığında işlem yapabilecek. Beğenme, takip etme ve yorum yapma gibi temel özellikler çevrimdışı modda kullanılabilecek. İnternet bağlantısı yokken yapılan tüm işlemler internete bağlanıldığında sisteme aktarılacak.

Facebook, bu yeni özelliği Instagram’ın gelişmekte olan pazarlarda da yaygınlaşmasını isteyerek geliştirdi. Çevrimdışı mod, hızlı internetin pek yaygın olmadığı pazarlarda, kullanıcılara daha iyi ve kesintisiz bir sosyal medya deneyimi sunacak.

600 milyondan fazla kullanıcısı olan Instagram’ın yeni özelliği şimdilik sadece Android uygulamasındaki beta kullanıcılar tarafından kullanılabiliyor. Çevrimdışı modun, önümüzdeki aylarda herkes için kullanıma sunulacağı ifade ediliyor.

 

 

Yorumlar için tıklayın

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çıkışta Olanlar

Yukarı