Teknoloji

Instagram’da Snapchat Filtreleri De Yer Alacak

Artık Instagram’da da Snapchat’teki bazı filtreler yer alacak. Snapchat’te kendinizi tavşana çevirip, bunu telefona kaydedip, oradaki kaydı Instagram’da paylaşmanız gerekmeyecek. Bu işlemi direkt olarak Instagram’da yapabileceksiniz.

Instagram, sadece fotoğraf paylaşımı uygulamasıyken, Snapchat’teki gibi story özelliği ekledi, daha sonra Periscope’a olan ihtiyacımızı sıfırladı ve canlı yayın uygulamasına başladı. Kendine ait klasikleşmiş filtreleriyle, canlı yayınlarıyla ve story’ye eklenen emoji’lerle yoluna devam ederken, kullanıcılara bunlar yetmemiş olacak ki, Snapchat’in diğer filtre özelliklerine de göz dikmiş.

Instagram’ın Snapchat’ten esinlenerek bünyesine kattığı bu filtrelere “artırılmış gerçeklik destekli yüz filtreleri” deniyor.

Rihanna, snapchat

Milliyet’te yer alan habere göre Snapchat, kullanıcılarına oldukça kolaylık sağlayacak sihirli silgi, sonsuz snap ve emoji çizme yeniliklerini geçtiğimiz günlerde duyurdu. Şimdi ise Instagram, Snapchat’te bulunan yüz filtreleri ile şapka, hayvan burunları gibi birçok filtreyi kendi platformuna ekledi.

Toplamda 8 adet yüz filtresini kullanıma sunan Instagram’ın bu filtrelerini telefonunuzun ön veya arka kamerasıyla kullanabiliyorsunuz. Filtreler, video, fotoğraf veya boomerang ile kullanılabiliyor. Filtre özelliğine, story kısmında bulunan canlı, normal, boomerang ve eller serbest seçeneklerinin yanında bulunan filtre butonuna basarak ulaşabilirsiniz.

iOS ve Android kullanıcıları, Instagram’ın yüz filtreleri özelliğini uygulamalarını güncelleyerek kullanmaya başlayabilirler.

snapchat

Yorumlar için tıklayın

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çıkışta Olanlar

Yukarı