Çocuk

İnternette Yeni Bir Eğitim Platformu Okulistik

Eğitim sistemi, sınav sistemi biz daha alışmadan, belki de öğrenmeden değişiyor ve takip etmek bazen güçleşiyor. Çocukların gideceği okuldan, kimlerden eğitim alacağına kadar hepsi gelecekleri için çok önemli. Okuldaki eğitimleri sırasında yanlarında olamasak da evde kontrol etmek gerekiyor tabii. Ayrıca çocukların okuldan aldıkları eğitimi tekrar etmeleri de önemli, ödev olmasa bile tekrar.

Teknolojisiz ve internetsiz bir eğitim sistemi düşünülemediğine göre, internetin eğitim için nimetlerinden de faydalanıyoruz. Eğitim sisteminin müfredatına uygun, konu anlatımlarını pekiştiren, çalışma kağıtları, soru çözüm videoları, testlerin yer aldığı platformlar, öğrencilerin eğitimi için oldukça faydalı. İnternet üzerinden ulaşılan eğitim ve öğrenme platformlarından biri de Okulistik.

Aslında bu platformda öğrencilerin aileleri, ilk ve ortaokullarda görevli öğretmenler ve eğitim yöneticileri ile ilkokul 1. sınıftan 4. sınıfa, ortaokul 5. sınıftan 8. sınıfa kadar bütün öğrenciler faydalanabiliyor. Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, Hayat bilgisi, Sosyal Bilgiler ve İngilizce derslerine ait eğitim içeriklerinin bulunuyor.

Çocuklar ve şöyle bir düşünecek olursak, büyükler için de bir şeyi öğrenmekte eğlence çok önemli. Konsantrasyonu belli bir konuda uzun süre tutmak, artık bizim için bile çok güç. Özellikle henüz okul hayatına başlamış ve oyun oynadığı evinden yeni çıkmış 1. sınıf çocuklar için eğlence daha da önemli bir parametre oluyor. Okulistik sitesinin 1. sınıf paketinde renkli, eğlenceli ve eğitici video’lar var. Ayrıca okuldaki temel dersler ve öğretim yılı süresince işlenen tüm konular, Millî Eğitim Bakanlığı öğretim programına uyumlu olarak yer alıyor. Okul hayatına uyum sağlamaya çalışan 1. sınıf öğrencilerine yardım etmek amaçlı hem okuma-yazma, hem sosyal yaşama uyum, hem de müfredattaki konuların yer aldığı program, çocuklar için oldukça faydalı. Bu renkli sayfalara bir göz atmak ve dilerseniz üye olmak için Okulistik’e tıklayın.

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çıkışta Olanlar

To Top