Duyurular

İstanbul Modern 12. Çocuk Şenliği Yarın Başlıyor

İstanbul Modern, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda yine binlerce çocuğu ağırlayacak. 4-12 yaş arası çocuklar 12. Çocuk Şenliği’nde “Sanatı Kucaklayan Çocuk” etkinliğine katılarak bir öykü tasarlayacak. 3 bin çocuğun katılması beklenen etkinlik, 18-23 Nisan tarihleri arasında ücretsiz olarak gerçekleşecek.

İstanbul Modern, 12. Çocuk Şenliği ile çocuklara “Sanatı Kucaklayan Çocuk” adlı programı armağan ediyor. Etkinlik, çocukları, sanatla buluşmaya ve müze deneyimlerinden yola çıkarak “sanatı kucaklayan çocuğun” öyküsünü tasarlamaya davet ediyor. Çocuklar tarafından tamamlanacak olan öykü, sanat çalışması yapmaya karar vermiş ancak bunu nasıl yapacağını, hangi malzemeleri kullanacağını, hatta hangi tekniklerle üreteceğini bilmeyen bir çocuğu anlatıyor.

“Sanatı Kucaklayan Çocuk”

Etkinlik, müze gezisi ve çocuklar için özel hazırlanmış bilmecelerin çözülmesi ile başlıyor. Bu bilmeceleri çözen çocuklar hikayelerini tamamlamak için ilk adımı da atmış oluyor. Bilmeceler, çocukların müze gezilerinde sanat çalışmalarını eğlenerek incelemelerine aracı oluyor. Programın uygulama bölümünde ise çocuklar, yine sergi alanında, program için özel olarak tasarlanmış kartları ve bu kartlar bir araya geldiğinde ortaya çıkan hareket ettirilebilir figürü, sergi deneyiminde esinlendikleri renkler, motifler ve imgelerle “sanatı kucaklayan çocuğa” dönüştürüyor.

Kurulduğu günden bu yana 650 bin çocuk ve gence ücretsiz sanat eğitimi sağlayan İstanbul Modern, bu yıl 12. Çocuk Şenliği’nde 3 bin çocuğu ağırlayacak.

 

Etkinlikler ücretsiz ve süresi 1 saattir. Rezervasyon gereklidir. Her grubun kontenjanı 20 kişiyle sınırlıdır. Bilgi ve rezervasyon için: [email protected] veya (212) 334 7341

Yorumlar için tıklayın

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çıkışta Olanlar

Yukarı