Etkinlikler

İstanbul Oyuncak Müzesi Etkinlik Ve Eğitim Programı

Faber-Castell ile Yaratıcılık Atölyeleri
BE! Creative  “ilham Perileri ile Mitolojik Bir Yolculuk” Kukla  Atölyesi.
Mitolojinin gizemli hikayeleri ile kısa bir yolculuğa çıkıyoruz. Bu yolculukta bize ilham perilerimiz eşlik edecekler ve kim bilir  neler anlatacaklar. Sen de merak ediyorsan birbirinden renkli malzemelerle ilham perileri ve mitolojik kahramanların kuklalarını yapacağımız bu atölyeyi sakın kaçırma!
Tarih:9 Nisan Cumartesi
Eğitmen: Başak İnce- Elvan Ekren
Saat: 11:00
Yaş Grubu: 5-12 yaş
Faber-Castell’in destekleri ile gerçekleşen Yaratıcılık Atölyeleri’ne   katılım için kayıt yaptırmanız gerekmektedir.
Atölye çalışması müze ziyaretçilerine ücretsizdir.Müze giriş ücreti indirimli 9 TL, tam 12 TL’dir.

“Karagöz’ün Diş Ağrısı”  Gölge Oyunu 
Günün birinde Karagöz’de bir diş ağrısı başlar, fakat doktor korkusu olduğundan yakın arkadaşı Hacivat, Karagözü bir türlü dişçiye götürmeyi başaramaz bunun üzerine bu işi çözmek için tüm mahalleli seferber olur, işte o zaman komik olaylar bir birini kovalar…
Koltuk sayımız sınırlı olduğundan gelmeden önce rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Rezervasyonunuz 13:15’e kadar geçerlidir.
Tarih: 9 Nisan Cumartesi
Yazan-Oynayan :Mehmet Erbil
Saat: 13.30
Yaş Grubu: 3 yaş ve üzeri
Etkinlik Ücreti: 25 TL ( Müze giriş ücreti dahildir). Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir ve  salondaki gösterilerimiz için koltuk seçimi müzemizde yapılmaktadır.

EFSANE İSTANBUL
Geçmişi 8500 yıl öncesine uzanan Efsane İstanbul’u keşfetmeye hazır mısın?
Bu büyüleyici şehrin pek çok gizli kalmış hikayesini duyacak ve İstanbul’a farklı bir gözle bakma fırsatını yakalayacağız.
Yaşadığın şehrin efsanelerini dinlemek ve sonrasında İstanbul’la ilgili efsane olmuş oyuncak tarihini görmek istersen bu etkinliği kaçırma!
Ailelere özel uygulamalar geliştiren ve yayın yapan Bemaddy ve Minion Mag’in kurucu ortağı, Efsane İstanbul kitaplarının yapımcısı aynı zamanda kreatif direktörü Emre Özkan’la interaktif sunumuyla gerçekleşecek etkinliğe katılım için rezervasyon yaptırmanızı rica ederiz.
Tarih:10 Nisan Pazar
Saat : 11.00
Yaş Grubu : 7-10 yaş
Etkinlik Ücreti: Etkinlikler, müze ziyaretçilerine ücretsizdir. İndirimli giriş ücreti 9 TL, tam giriş ücreti 12 TL’dir.

Bir Varmış Bir Yokmuş Masal Dinletisi
En sevdiğimiz masalları usta sanatçıların sunumları ile dinleyeme var mısınız? Bu ay tiyatro oyuncumuz Esra Akkaya kendi seçtiği masalı bizlere anlatacak. Bu keyifli etkinliği sakın kaçırmayın. Katılım için müzemizi arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.
Tarih:10 Nisan  Pazar
Saat : 14.00
Yaş Grubu : 5 yaş ve üzeri
Etkinlik Ücreti :Etkinlikler, müze ziyaretçilerine ücretsizdir. İndirimli giriş ücreti 9 TL, tam giriş ücreti 12 TL’dir.

Tahta Oyuncak Boyama Atölyesi
İki boyutlu hayvan figürlerinden üç boyutlu oyuncaklara kadar birçok farklı şekilden oluşan tahta oyuncaklar çocuklar ve büyüklerden büyük ilgi görüyor. Çocuklar kendi oyuncaklarını yaparken hem yaratıcılıklarını geliştiriyor, hem de çok eğleniyorlar. Gözetmenimiz tarafından yapılacak olan atölye çalışmasına grup olarak katılmadan önce randevu almanız gerekmektedir.
Tahta Oyuncak Boyama, atölye alanında farklı bir etkinlik olmadığı sürece Salı, Perşembe, Cumartesi ve Pazar tüm günleri açık olacaktır. Etkinliğimizin saatlerini öğrenmek için İstanbul Oyuncak Müzesi’ni telefon ile arayarak bilgi alabilirsiniz.

Yasemin Sungur’la “Kitap ile Sohbet”
Amacı yaşama bir noktalı virgül koyup kitaplara dokunmak, kitabın içinde yaşamak, paylaşmak ve aktarmak olan “Kitap ile Sohbet” etkinliğinde okuduğumuz kitabın kahramanlarını tanıyor, kitabı analiz ediyor, kendi hayatımızla bağlantılar kurarak farklı bir deneyim yaşıyoruz.
Yasemin Sungur’un kurguladığı ve yönettiği “Kitap ile Sohbet” her Salı 10:30-13:00, 14:00-16.30 saatleri arasında İstanbul Oyuncak Müzesi’nin kafe alanında gerçekleşiyor. Yetişkinlere yönelik olarak gerçekleşen atölyemize  katılım için ayın kitabını öğrenmeniz ve kayıt yaptırmanız yeterlidir.
Etkinliğe katılım ücreti 35 TL’dir.

Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir ve  salondaki gösterilerimiz için koltuk seçimi müzemizde yapılmaktadır.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çıkışta Olanlar

To Top